Śniadanie daje moc

27 listopada uczniowie klas l-lll  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", która propaguje zdrowe odżywianie wśród dzieci. Drugie śniadanie było zdrowe i kolorowe, a co najważniejsze przygotowane samodzielnie.

2018-11-28 21:39:11        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Szkolny konkurs geograficzny

W ramach VII edycji Szkolnego konkursu geograficznego ze znajomości mapy świata "W 45 minut dookoła świata" zwyciężyła uczennica klasy IIID - Marta Skotnicka. Miejsce drugie zajął Hubert Jędrzejczyk (klasa IIIB) a trzecie Mateusz Ratecki (klasa IIIC).

I sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Klaudia Andrzejczyk, młodzieżowa radna miasta Radomska złożyła dziś oficjalne ślubowanie w Urzędzie Miasta. Były pierwsze wybory, głosowania, było pierwsze, oficjalne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Radomska z udziałem Prezydenta Miasta Pana Jarosława Ferenca oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Rafała Dębskiego.

Otwarta firma - NTL Radomsko

Radomsko, ulica 11 Listopada…siedziba telewizji NTL Radomsko, poniedziałkowe popołudnie…spotkanie w ramach projektu “Otwarta firma”.

W siedzibie redakcji ugościł nas dyrektor Telewizji NTL - Pan Daniel Łuszczyn, który przybliżył historię NTL-u, swojej pracy, ale także oprowadził po miejscach, w których tworzy się poszczególne programy. Mogliśmy zatem zobaczyć od środka: miejsce realizowania serwisu informacyjnego “Kurier”, “Rozmowy dnia”, ale także zajrzeliśmy m.in. do montażowni, gdzie “sklejane są” programy telewizyjne.

Otwarta firma - ESBANK

Dzisiejsze popołudnie, w ramach projektu “Otwarta firma”, spędziliśmy w siedzibie firmy ESBANK Bank Spółdzielczy z siedzibą Radomsku, przy ul. Tysiąclecia 4.
Już na samym początku, uprzejmie powitała nas Pani Arleta Węgrzyńska, Pracownik ds. Public Relations, dzięki której zobaczyliśmy jak pracuje jeden z liderów ekonomicznych w naszym regionie.

Akademia Przyszłości

Od września br. realizowany jest w naszej szkole program Akademii Przyszłości - nowatorski program edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych, od 15 lat  realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna w większych polskich miastach. Założeniem projektu jest dawanie dzieciom mądrej pomocy, chodzi nie tylko o pomoc dzieciom z problemami w nauce, ale też np. z brakiem pewności siebie, problemami rodzinnymi. Udało się zaangażować 18 wolontariuszy (tutorów), którzy przez cały rok szkolny  raz w tygodniu będą się spotykali z dziećmi z PSP7.

2018-11-18 23:27:34        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Międzyszkolny Konkurs Literacki

Zuzanna Szymczak z klasy IIIb gimnazjum zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim Moje słowa dla Ojczyzny, zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Radomsku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Natomiast Kinga Mruklik (też IIIb gimnazjum) zajęła I miejsce, Aleksandra Drzewowska (kl. IIIc gimnazjum) zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, którego organizatorem była Łódzka Organizacja Wojewódzka LOK - Zarząd Rejonowy w Radomsku.

2018-11-18 20:56:00        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Turniej Siatkarek z Radomska w PSP7

W dniu 18.11.2018 o godz. 10 rozpoczął się Turniej rocznik 2004 i młodsze w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku. Wyniki spotkań:
1.UMLKS Radomsko - INSEL KS16 Łódż 0-2
2. KS Dziewiątka Łódż - UKS Zduńska Wola 2-0
3.UMLKS Radomsko - UKS Zduńska Wola 2:0
4. KS Dziewiątka Łódż - INSEL KS16 Łódz 2-0

2018-11-18 17:05:37        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

"Mózgi na start"

W ramach realizacji projektu "mPotęga"- "Stawiam na matmę" zostały w naszej szkole przeprowadzone spotkania z pracownikiem PPP, panią psycholog Michaliną Gabryś. Zajęcia p.t. "Mózgi na start" miały na celu podniesienie umiejętności uczniów w zakresie planowania samodzielnej nauki w domu, zwiększenie skuteczności procesu nauki własnej, zdobycie wiedzy na temat czynników wspomagających pracę mózgu, poznanie dominującej u siebie modalności zmysłowej przez uczniów oraz zwiększenie odpowiedzialności dzieci za swoją naukę, zdobywanie i przyswajanie wiedzy.

2018-11-16 21:50:57        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

Podsumowanie akcji dla Julii

Nasza szkoła rozpoczęła w tym roku szkolnym współpracę z Fundacją Wszystkich Świętych. Zdecydowaliśmy się wesprzeć Julię – uczennicę PSP Nr 1 w Radomsku. U dziewczynki zdiagnozowano nieoperacyjny guz pnia mózgu. Chcieliśmy pomóc finansowo jej rodzicom w kosztownym leczeniu i rehabilitacji córki.
W wyniku tej inicjatywy udało nam się zebrać 775,13 zł.

2018-11-16 21:50:57        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska