IA w zakładzie meblowym

W słoneczny, jesienny dzień uczniowie klasy I A odwiedzili zakład meblowy i zobaczyli na czym polega praca tapicera. Po obejrzeniu zakładu czekał na nas smaczny poczęstunek. Największą atrakcją były przebywające na terenie zakładu małe pieski, które przeznaczone były do adopcji. Dzieci nadawały imiona szczeniakom. Organizator nie zapomniał o grach i zabawach na świeżym powietrzu oraz o ognisku z kiełbaskami.
2018-12-09 22:17:10        dodał(a): mariola        Autor: p I. Kokoszczyk

Sukcesy szachistów

Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w szachowych mistrzostwach w Igrzyskach Dzieci... Karina Bałut, Bartek Trajdos, Hubert Grabowski i Krzysztof Wtorkowski po zdobyciu w poniedziałek Mistrzostwa Radomska, dzisiaj  zajęli III miejsce w Mistrzostwach powiatu radomszczańskiego.
2018-12-07 22:46:10        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

III Gala Wolontariatu

5 grudnia wolontariusze obchodzą swoje święto.  Z tej  okazji  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizował już po raz  III Galę Wolontariatu, podczas której, rozstrzygnięto konkurs pt. „Wolontariat… a jednak warto!” poświęcony działalności wolontarystycznej. Jedna z trzech statuetek trafiła w ręce  pani Aleksandry Gniłki - opiekunki Szkolnego Wolontariatu, zaangażowanej w działalność charytatywną. Podczas Gali naszą szkołę reprezentowali wolontariusze, którzy przygotowali stoisko promujące ideę wolontariatu.

2018-12-06 15:55:44        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Uczniowie klasy I b oraz oddziału przedszkolnego na wystawie budowli z klocków Lego

Uczniowie klasy I b oraz oddziału przedszkolnego zwiedzili największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego, która daje dzieciom możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji.

2018-12-05 22:53:22        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Wróżby andrzejkowe 2018

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce w naszej szkole 30 listopada br. kiedy zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zapewniając wiele atrakcji.

2018-12-04 13:55:32        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Warsztaty świąteczne w kl. IIa

W grudniowy wieczór grupa rodziców i dzieci z klasy 2a spotkała się na corocznych warsztatach świątecznych. Tradycją tych spotkań jest wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych i wspólne spędzanie czasu. Zaangażowanie i kreatywność uczestników warsztatów zaowocowała pięknymi choinkami, bombkami, skrzatami. Wszystkie prace wezmą udział w konkursie i powędrują na szkolną wystawę. Potem będzie je można podziwiać na miejskim kiermaszu.

2018-12-03 22:05:53        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Spotkanie ucz. klas piątych z przedstawicielem banku

W ramach realizacji projektu "mPotęga"-"Stawiam na matmę" odbyło się spotkanie dla ucz. klas piątych z przedstawicielem banku. Pracownik banku przedstawił uczniom formy efektywnego oszczędzania oraz korzyści ze znajomości matematyki w obliczeniach bankowych.
W listopadzie rozegrano turniej szachowy dla uczniów klas V i VI. Zwycięzców przedstawimy 19 grudnia. podczas podsumowania działań projektowych.

2018-12-03 21:22:58        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

Dziel się uśmiechem

Program edukacyjno – profilaktyczny: ”Dziel się uśmiechem” jest realizowany w klasach I - III  i  IV-VI.
Program jest realizowany od października 2018 r. Do 14 czerwca 2019 r. Celem programu jest edukacja dzieci w wieku 5-13 lat na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

2018-12-03 09:58:38        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch

VIc na historycznym szlaku

W środę 28 listopada poznawaliśmy naszą historię, na wycieczce w Warszawie. Rozpoczęliśmy zwiedzaniem i lekcją muzealną w Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Następnie przenieśliśmy się do Parku łazienkowskiego, gdzie zwiedzaliśmy Pałac na Wodzie, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W przededniu rocznicy Powstania Listopadowego byliśmy w dawnych koszarach podchorążych i przy popiersiu Piotra Wysockiego.

2018-11-30 15:12:33        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Tydzień Walki z Nałogami

W dniach 26.11.2018 r. - 30.11.2018 r. w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły odbędzie się akcja pt. „Tydzień Walki z Nałogami”.

Harmonogram działań

2018-11-22 21:38:26        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Giec