Rachunek sumienia Unii Europejskiej

Zrobiliśmy dziś prawdziwy “Rachunek sumienia Unii Europejskiej” podczas debaty międzyszkolnej.

Organizatorzy: Klaudia Andrzejczyk Kacper Motyl Mateusz Patalan

Prowadzący debatę: Mateusz Patalan

2019-01-24 20:58:23        dodał(a): mariola

Konkurs recytatorski

22 stycznia 2019r. odbyła się w MDK 16 Edycja Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej. Uczennica klasy III b gimnazjum Kinga Mruklik recytowała wiersz Johanna Wolfganga Goethego "Der Wiederfinden" i zajęła I miejsce. Uczennice do konkursu przygotowała p. Małgorzata Kurzyk.

2019-01-24 20:58:23        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk

Sukcesy młodych siatkarzy

Szymon Żebrowski, Jakub Baltyn, Jakub Grudziński, Janek Adamowicz, Bartek Dobiech, Hubert Mazur, Janek Czekajewski,Jakub Podlejski, Michał Bugajczyk- wszyscy z klasy VIc i Adrian Dominiak z VIb reprezentowali naszą szkołę w miejskich i powiatowych zawodach siatkówki czteroosobowej. 10 stycznia chłopcy zdobyli tytuł wicemistrzów Radomska. Dzisiaj (17 stycznia) zdobyli tytuł wicemistrzów powiatu radomszczańskiego pokonując reprezentacje szkół z Gomunic, Kodręba i Strzałkowa, ulegając tylko, w tie breaku, szkole ze Strzelec. To duży sukces chłopców i zapowiedź dalszych sportowych sukcesów.

2019-01-17 16:10:24        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Dzień z Europe Direct

Była maskotka UE - Syriusz, była symulacja obrad Parlamentu Europejskiego, była debata o plusach i minusach obecności Polski w strukturach UE, była dyskusja nad Brexitem…
Dzisiaj w PSP nr 7 odbył się europejski dzień tematyczny, zorganizowany przez Klaudię Andrzejczyk, Mateusza Patalana i Kacpra Motyla, przy wsparciu Szkolnego Klubu Europejskiego “Młodzież dla Europy”.

Cześć, Europo! Puzzle

Klaudia Andrzejczyk, Mateusz Patalan i Kacper Motyl w ramach swoich działań konkursowych (”Cześć, Europo!”) tym razem odwiedzili klasy I - III PSP 7 w Radomsku. Podczas przerw śródlekcyjnych przeprowadzili zajęcia proeuropejskie, w trakcie których uczniowie mogli między innymi ułożyć puzzle z wybranymi atrakcjami turystycznymi krajów europejskich…co nie było łatwym zadaniem!

Cześć, Europo. Tu Radio Era

Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan gościli w Radio ERA.

A o czym rozmawiali z Hanią Andrysiak? O konkursie “Cześć, Europ”, o Europie, o Unii Europejskiej, o Paradzie Schumana, Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego, o wyborach do Parlamentu Europejskiego, o Brexicie…o…planach w ramach konkursu - między innymi debacie (już niedługo), konkursie (już niedługo)…i wizycie Syriuszka w naszej szkole.

Mateusz Patalan finalistą konkursu w WOS

Jak myślicie, co robi Mateusz Patalan?
Oczywiście - przygotowuje się do kolejnego etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie!
Tak, taaak, taaaaaak…. Mateusz Patalan zakwalifikował się do etapu WOJEWÓDZKIEGO kuratoryjnego konkursu z wiedzy o społeczeństwie, z etapem rejonowym poradził sobie rewelacyjnie i już dziś w zasadzie możemy mówić o Mateuszu - F I N A L I S T A !

Solidarność. Podaj dalej! Drugi warsztat z analizy obrazu

Za nami drugi warsztat z analizy obrazu, z kolejną grupą w ramach projektu “Solidarność. Podaj dalej!”

Pracujemy z nowymi zdjęciami, poznajemy nowe historie… Tym razem, w oparciu o osiem nowych fotografii staraliśmy się stworzyć historie, jaka mogła wydarzyć się przed wykonaniem zdjęcia, które analizowaliśmy. Pracowaliśmy w kilkuosobowych grupach.

Solidarność. Podaj dalej! Druga edycja

Bardzo, bardzo się cieszymy, ponieważ po raz drugi udało nam się zakwalifikować do ogólnopolskiego programu “Solidarność. Podaj dalej!”.

Przypomnijmy. Jaka jest idea programu?

27. Finał WOŚP w Radomsku

Już po raz dwunasty podczas 27. Finału WOŚP w Radomsku  (w niedzielę 13.01.2018r.) nasza szkoła zorganizowała w MDK-u loterię pn. „Szczęśliwy Los WOŚP”. Kolejny raz udało się zebrać rekordową kwotę 8182,70 zł - ze sprzedaży fantów i zbiórki pieniędzy do puszki. Ten wynik nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy zbierali, opisywali, sprzedawali oraz kupowali fanty.

2019-01-14 06:09:17        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka