Radomsko u progu niepodległości

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pt. „Radomsko u progu niepodległości”, organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomsku.
Na zajęciach panie doktorantki z Akademii Jana Długosza w Częstochowie - pani Dorota Chmielewska i pani Justyna Drozdek- przestawiły sytuację społeczno- ekonomiczno - polityczną naszego miasta na początku XX wieku.

Uczniowie klas VI i VII mieli możliwość poznania nazwisk wielkich radomszczan, którzy walczyli w Legionach Polskich, a także tych, którzy mieli wpływ na lokalny przemysł. Obejrzeli stare dokumenty z tamtego okresu, czasopisma satyryczne oraz publikacje poświęcone historii Radomska. Z tekstu znajdującego się w gazetce satyrycznej „Kogut” młodzież dowiedziała się o problemach, z jakimi borykali się radomszczanie.
Zajęcia były niewątpliwie ciekawą i niecodzienną lekcją historii naszej małej Ojczyzny.

2018-10-25 18:05:39        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda