Seminarium europejskie

szkole, o szkolnym klubie europejskim o drodze Klaudii i Marysi do Sejmu Dzieci i Młodzieży, o projektach “Solidarność. Podaj dalej!”, “Jaka wartość ma dla mnie wartość”, o “Paradzie Schumana”, o organizowanych debatach, głównie tych, oksfordzkich…O tym wszystkim mogliśmy dziś poopowiadać podczas seminarium europejskiego zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim ph. “Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018″.

Oprócz nas, podczas seminarium zaprezentowali się m.in. uczniowie z Przedborza, Piotrkowa Trybunalskiego, Łęk Szlacheckich, Stobiecka Szlacheckiego.

Naszą prezentację ph. “Cześć, Europo” przedstawili: Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan.

Przygotowaliśmy także tematyczną krzyżówkę, poświęconą naszej prezentacji, najlepsi, za jej rozwiązanie zostali nagrodzeni gadżetami z logo Radomska. Dodatkowo, każdy mógł wypełnić karteczkę (zieloną, żółtą lub czerwoną) a następnie wrzucić ją do specjalnego, proeuropejskiego słoiczka z przesłaniem dla Europy!

Tym samym, Klaudia, Kacper i Mateusz rozpoczęli działania w ramach ogólnopolskiego konkursu “Cześć, Europo”! Oj, plany mają naprawdę ambitne!

Zobacz galerię zdjęć.

2018-12-12 21:38:45        dodał(a): mariola