Uroczysta Gala Wolontariatu PCK 2018

Radomszczański Oddział Rejonowy PCK w dniu 4 grudnia w MDK w Radomsku, tuż przed Międzynarodowym Dniem Wolontariusza podsumował miniony rok i świętował tegoroczne jubileusze 60- lecia honorowego krwiodawstwa i 90- lecie działalności PCK w Radomsku. Okolicznościowe medale 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK to podziękowanie za szczególne zasługi w efektywnym działaniu wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa.

Wyróżnienia „Przyjaciel PCK” przyznano prezydentowi Radomska Jarosławowi Ferencowi oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za tegoroczną działalność Szkolnego Koła PCK w PSP nr 7 w Radomsku.

Podczas Gali wystąpili laureaci Festiwalu piosenki o zdrowiu, w tym nasza uczennica Magdalena Kierasińska. Zaprezentowano również filmy promujące krwiodawstwo i odpisywanie 1 % na rzecz PCK. Uroczystość odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Radomska oraz Starostwa Powiatowego w Radomsku w ramach zadania publicznego "Wolontariat jest OK”.

2018-12-13 22:56:36        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch