Giganty Mocy

11 grudnia klasy  III A i III B PSP pojechały na  wycieczkę do Bełchatowa - energetycznej stolicy Polski.  Po przyjeździe udaliśmy się do PGE Giganty Mocy. Ekspozycja ta w sposób interaktywny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego. Wystawa ta przybliżyła nam czasy sprzed milionów lat. Za sprawą wehikułu czasu przenieśliśmy się w odległe czasy, była to niesamowita przygoda.

Spotkaliśmy się z prehistorycznymi zwierzętami np. z bełchatowskim mamutem włochatym. Zobaczyliśmy jak pracują gigantyczne koparki w bełchatowskiej odkrywce, rozegraliśmy również wyścigi magnesów neodymowych. Ekspozycja ta niewątpliwie zasługuje na uwagę, ponieważ wykorzystuje nowoczesne środki przekazu jak animacje, interaktywne gry i różne stanowiska doświadczeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty "Wojtuś Górnikiem", na których dzieci poznawały górnicze zwyczaje barbórkowe oraz wykonywały galowe czapki górnicze. Dzieci były pasowane na górników, przebierały się w mundury górnicze  oraz strój Lismajora.

2018-12-13 21:49:20        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch