PSP 7 RADOMSKO

Podsumowanie projektu matematycznego „Stawiam na matmę”

Dzisiaj podsumowaliśmy wszystkie działania dotyczące realizacji projektu matematycznego „Stawiam na matmę”. Ogłosiliśmy wyniki konkursów szkolnych i wręczyliśmy uczniom nagrody.
We wrześniu rozpoczęliśmy realizację projektu mPotęga „Stawiam na matmę”, który otrzymał dofinansowanie z fundacji „Dobra Sieć” w wysokości 5 000 zł. W związku z tym w naszej szkole realizowaliśmy różne działania, które miały na celu uświadomienia uczniom potrzeby uczenia się matematyki. 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego odbyły konkursy „Matematyczne potyczki z patronem”, „Matematyczna choinka”, turniej szachowy, warsztaty psychologiczne dla uczniów i rodziców, popołudnia gier planszowych. Były też spotkania z osobami, których profesja wymaga znajomości matematyki oraz zajęcia informatyczne, na których uczniowie poznali działanie programów komputerowych do projektowania.
We wrześniu, uczniowie klas szóstych, w ramach lekcji informatyki, poznali obsługę programu graficznego do projektowania budynków.
W październiku klasy szóste miały spotkanie z właścicielem biura rachunkowego, panią Beatą Młynarczyk. Pani Beata opowiedziała jak ogromną rolę w księgowości odgrywa wiedza z zakresu matematyki, gdyż praca ta opiera się w dużej mierze na operowaniu liczbami. Niezbędna jest także wiedza dotycząca rachunkowości oraz podatków. Nie bez znaczenia jest również umiejętność obsługi komputera, a także programów wykorzystywanych w księgowości.
W grudniu pracownice biura architektonicznego pani Joanna Bakalarz i pani Marta Kil przedstawiły swoją pracę, która polega na projektowaniu budynków i różnych obiektów budowlanych, aranżacji wnętrz i otoczenia. Uczniowie podzieleni na grupy mieli okazję zaprojektować krajobraz wokół swojej szkoły oraz własny pokój. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że profesja architekta wymaga znajomości matematyki.
Pani Marta Piotrowska, pracownik banku, przeprowadziła zajęcia w klasach piątych. Pokazała uczniom praktyczne zastosowanie matematyki w banku, opowiedziała o swojej pracy oraz wskazała jak ważne jest rozsądne podejmowanie decyzji dotyczących kredytów, oszczędzania i zakupów.
Wsparciem psychologicznym służyła pani Michalina Gabryś, psycholog PPP w Radomsku, która przeprowadziła dla uczniów i rodziców warsztaty „Mózgi na start”, które miały na celu podniesienie umiejętności uczniów w zakresie planowania samodzielnej nauki w domu, zwiększenie skuteczności procesu nauki własnej, zdobycie wiedzy na temat czynników wspomagających pracę mózgu, poznanie dominującej u siebie modalności zmysłowej przez uczniów oraz zwiększenie odpowiedzialności dzieci za swoją naukę, zdobywanie i przyswajanie wiedzy.

Pokaż galerię zdjęć

2018-12-19 21:59:54        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj