Od grosika do złotówki

W styczniu w klasach drugich odbyły się pierwsze zajęcia, które zainicjowały realizację projektu „Od grosika do złotówki”.  Realizowany on  będzie od stycznia do grudnia 2019r.
Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie).

2019-03-28 20:53:35        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Warsztaty literacko-plastyczne w Bibliotece Pedagogicznej

W styczniu klasa 2 a wybrała się na warsztaty literacko-plastyczne do  Biblioteki Pedagogicznej z okazji Dnia Pingwina. Spotkanie poświęcone  było życiu i zwyczajom pingwinów. Na podstawie filmu dokumentalnego przenieśliśmy się na daleką Antarktydę. Dowiedzieliśmy się jakie gatunki pingwinów tam zamieszkują. Wiemy teraz jakie duże są te ptaki nieloty, czym się żywią i co pozwala im przetrwać srogie warunki w śnieżnej krainie.

2019-03-28 18:17:52        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Mikołajki

Mikołajki można świętować różnie. Klasa 2 a i 2 b wyjechały na spotkanie ze Świętym Mikołajem aż do Kołacinka do "Krainy Świętego Mikołaja". Dzieci zwiedzały komnaty tematyczne związane z bajkami, odwiedziły dom Mikołaja i dom Dziadka Mroza.  W spotkaniu z Mikołajem towarzyszyła dzieciom Śnieżynka.  Wszyscy miło spędzili  czas na zabawach ruchowych.

2019-03-28 18:23:32        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Rozgrywki wiosenne

W dniu dzisiejszym klasy IV - VII  przystapiły do rozgrywek wiosennych, w których wykazały sie pomysłowością, sprytem i umiejętnościami sportowymi. Wszystkie klasy z zaangażowaniem walczyły o pierwsze miejsca. Jury przyznało aż sześć miejsc. Zwyciezcom gratulujemy!

2019-03-27 19:07:25        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wilkoszewska - Cyganek

Międzynarodowy Dzień Lasów

23 marca uczniowie klasy III a razem z wychowawczynią p. Marią Śledź świętowali Międzynarodowy Dzień Lasów. Pani z Nadleśnictwa uświadamiała dzieci, jakie znaczenie dla człowieka ma las. To była piękna lekcja ekologii.

2019-03-27 22:50:44        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź

Sukces Kajetana Grabowskiego z Ia

W dniu 23.03.2019 r. uczeń klasy I a - Kajetan Grabowski zajął 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin BUDO CUP 2019 w konkurencji Kumite na tarczach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2019-03-26 22:02:56        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala

Najlepsi Koszykarze... z PSP7

Chłopcy z PSP 7 w Radomsku po raz trzeci z rzędu okazali się najlepsi w rywalizacji koszykarzy z Powiatu Radomszczańskiego. Po jednostronnych spotkaniach pewnie i zdecydowane wygrali z uczniami z PSP w Pławnie 46:0 i w finale 36:18 z PSP nr 6. Kolejny etap to już półfinały województwa które odbędą się 29 marca w Piotrkowie Trybunalskim. Gratulujemy

2019-03-25 21:21:48        dodał(a): mariola        Autor: p. Ł. Cichuta

Cześć, Europo! Tu Bruksela!

Projekt “Radomszczańskie Brukselki” oficjalnie uznajemy za zrealizowany, dopięty na ostatni guzik, zakończony sukcesem!
Bruksela, Parlament Europejski, Antwerpia są od dziś naszym, jakże pięknym wspomnieniem.

Ale…po kolei…

2019-03-23 16:02:58        dodał(a): mariola

Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje. Jesteśmy laureatami!

Takie wiadomości, to my BARDZO lubimy!

Ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych i szkolnych klubów europejskich ph. „Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje”.

2019-03-23 16:02:58        dodał(a): mariola

I a i III b w kinie "Za rogiem"

W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca 2019 r. uczniowie klasy I a i III b obejrzeli w kinie „Za rogiem”  najnowszą ekranizację klasycznej i niezmiennie popularnej baśni Carlo Collodiego pt. „Pinokio”.
Dzieci obejrzały film z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem, przygody głównego bohatera na długo pozostaną w ich pamięci.

2019-03-22 22:18:05        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala