Zebrania z rodzicami

Dyrektor PSP 7 informuje, że w środę 22 maja 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami,
wg harmonogramu:

Klasy 0 - V oraz klasa VIII A  godzina 17.00
Klasy VI - VIII oraz klas III gimnazjum godzina 18.00

2019-05-20 08:40:32        dodał(a): mariola

Konkurs Recytatorski

15 i 16 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. W rywalizacji wzięli udział uczniowie radomszczańskich szkół. Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali docenieni i nagrodzeni przez jury konkursu.

2019-05-21 22:00:49        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

Wycieczka do Warszawy

Dnia 14 maja klasa III a i III b udała się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzali Stare Miasto, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski oraz Rynek Starego Miasta – pomnik Syrenki. Odwiedziliśmy także Centrum Nauki Kopernik, w którym znajdowało się około 400 eksponatów. Na koniec wycieczki obserwowaliśmy panoramę stolicy z 30 pietra Pałacu Kultury i Nauki. Mimo deszczowej aury, uczniowie byli zachwyceni, a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy.

2019-05-15 23:24:34        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź

Gala Finałowa V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

4 kwietnia br. w Rudzie Śląskiej odbyła się Gala Finałowa V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. W wydarzeniu wzięło udział 29 finalistów wyłonionych spośród 350 uczestników z całej Polski. Główną nagrodą dla każdego finalisty oraz jego opiekuna będzie wyjazd do Ravensbrück (Niemcy) w dniach 14-17 czerwca 2019r.

2019-05-14 22:48:57        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

Występy uczniów PSP7 podczas Dni Autyzmu

05 kwietnia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpili uczniowie PSP nr 7 w ramach VII Radomszczańskich Dni Autyzmu. Gromkie brawa należą się naszym cudownym aktorom za piękną recytację, śpiew i taniec podczas przedstawienia pt. "Integracja".

2019-05-07 22:39:24        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Bieg „Niebieska Mila”

4 kwietnia uczniowie PSP7 wzięli udział w biegu „Niebieska Mila” w VII Radomszczańskich Dniach Autyzmu. Po przekroczeniu mety, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Trzymając w rękach niebieskie puzzle, utworzyliśmy wspólne serce na znak solidarności i integracji. Atrakcją Dni Autyzmu, były gry i zabawy przygotowane przez instruktorów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

2019-05-07 22:31:23        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

II Międzyszkolne Warsztaty Integracyjne

Już po raz drugi, odbyły się w naszej szkole w dniu 3 kwietnia  II Międzyszkolne Warsztaty Integracyjne „Kulinarna podróż zmysłów”. Uczniowie ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi z Radomszczańskich szkół integrowali się wspólnie podczas zabaw ruchowych, warsztatów plastycznych i kulinarnych.

2019-05-07 22:22:55        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Ogłoszenie

Informuję, że od dnia 27 kwietnia 2019 r. zostaje zawieszona akcja protestacyjna pracowników oświaty.
Jednocześnie przypominam, że zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2018/2019, dni 29, 30 kwietnia i 2 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach będzie czynna świetlica szkolna w godzinach 7.00 - 16.00.
Zajęcia lekcyjne rozpoczną się 6 maja 2019 r. zgodnie z planem lekcji.

Radosław Bartnik
Dyrektor PSP 7

2019-04-26 15:25:33        dodał(a): mariola

Kolejny sukces Natalii

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się Diecezjalny Finał III Konkursu Recytatorskiego Poświęconego Osobie i Twórczości  Jana Pawła II.
W Konkursie wzięło udział ponad 50 uczestników z całej diecezji, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii klas I-III Kinga Klekowska z klasy III b, a w kategorii klas IV-VIII Natalia Ciemniewska z klasy IV c.
2019-05-05 21:15:27        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Wielkanocne warsztaty w Osikowej Dolinie

Wielkanocne warsztaty w Osikowej Dolinie. Uczniowie klasy I b oraz oddziału przedszkolnego robili wielkanocne palmy i koszyczki z osikowego drewna. Poznali technikę wytwarzania drewnianych wiórków, z których gospodarze jurajskiej wsi robią prawdziwe cudeńka. Warsztatom towarzyszyły również zabawy na świeżym powietrzu.

2019-04-26 22:23:15        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska