Goście z Ukrainy

Dnia 5 marca 2019 r. do naszego miasta przyjechała 45-osobowa grupa młodzieży i ich opiekunów z partnerskiego miasta Wozniesiensk oraz Jużnoukraińska. Siedmioro nastolatków z tej grupy zamieszkało u uczniów z naszej szkoły i podczas 10-dniowego pobytu będą się uczyć języka polskiego na specjalnie zorganizowanych dla nich zajęciach.

W programie wizyty znajdują się też zajęcia taneczne, rekreacyjne i sportowe, lekcja muzealna na temat tradycji wielkanocnych, ognisko integracyjne w Podświerku oraz wycieczki do Częstochowy, Łodzi i Krakowa.

Wymianę organizuje Miasto Radomsko przy współpracy radomszczańskich szkół podstawowych nr 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9 i 10, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Regionalnego.

2019-03-11 22:36:04        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda