Podpisanie umowy współpracy naszej Siódemki z Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku

Sekcja Stolarska radomszczańskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców 19 marca obchodzi swoje święto. To dzień św. Józefa, patrona stolarzy.  W tym szczególnym dla radomszczańskich rzemieślników dniu, przedstawiciel Cechu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 podpisali porozumienie, na mocy którego w szkole promowane będą zawody rzemieślnicze.

Uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kolegiacie św. Lamberta, w której  uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc. Po mszy rzemieślnicy, przedsiębiorcy i goście udali się do siedziby Cechu przy ul. Reymonta, gdzie Starszy Cechu Waldemar Gołąb oraz dyrektor PSP nr 7 Radosław Bartnik podpisali umowę o współpracy.

- Wspólnym celem obu stron będzie przekonywanie młodzieży, że ucząc się konkretnego fachu z łatwością poradzą sobie ze znalezieniem pracy, gdyż ukończenie szkoły branżowej I stopnia i zdobycie tytułu czeladnika to najszybszy sposób, aby zostać fachowcem w swojej branży i prezesem własnej firmy – mówił po podpisaniu umowy Radosław Bartnik.

Satysfakcję z nawiązanej współpracy wyraził również prezydent Jarosław Ferenc, który podkreślił, że promocja zawodów rzemieślniczych jest bardzo istotna i może pomóc młodym ludziom w odpowiedzialnym wyborze ścieżki kariery zawodowej. Spotkanie w siedzibie Cechu było też okazją do złożenia najserdeczniejszych życzeń z okazji obchodzonego przez wszystkich stolarzy święta.

2019-03-19 17:03:03        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Bartnik