Warsztaty Integracyjne dla uczniów z Ukrainy

22 marca odbyły się w Warsztaty Integracyjne dla uczniów z Ukrainy uczęszczających do Naszej Szkoły????????????????????????????????. Były dania regionalne - barszcz ukraiński ????oraz pierogi ukraińskie????????????, ale najważniejsza wspólna zabawa podczas zajęć integracyjnych. Oglądali bajki, między innymi ich ludową bajkę ,,Rękawiczka" ???? .

2022-03-24 06:02:53        dodał(a): mariola

Witaj Wiosno!!!

????????????Witaj Wiosno!!!????????????

???? DZIEŃ BEZ PLECAKA w PSP nr 7 ????????????.
Uczniowie Naszej Szkoły wykazali się niezwykłą KREATYWNOŚCIĄ I POMYSŁOWOŚCIĄ ????. Było również kolorowo i wiosennie ????????????.

GRATULUJEMY ???????? I DZIĘKUJEMY ZA SUPER ZABAWĘ ????????????.

2022-03-22 15:36:25        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Bezpłatne lekcje polskiego dla dorosłych i dzieci z Ukrainy w PSP nr 7

Pierwsze zajęcia odbyły się 17 marca 2022 r. Uczestniczyły w nich: pani Kateryna Koziar – tłumacz języka ukraińskiego, Diana Czerkas – Ukrainka, która współpracuje z naszą szkołą oraz nauczycielka języka polskiego jako obcego. W związku z bardzo wysoką frekwencją, utworzone zostały 3 grupy dla osób dorosłych i 1 grupa dla dzieci.

Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki w PSP nr 7 w Radomsku (ul. 11 Listopada 16) w sali nr 14. Pierwsza grupa rozpoczyna zajęcia o godzinie 16.00, druga o 17.00, a trzecia o 18.00.

Kolejne lekcje już we wtorek 22 marca.

Безкоштовні уроки польської мови для дорослих та дітей з України в PSP nr 7 (Державна початкова школа № 7).

Перше заняття відбулося 17 березня 2022 р. У цьому занятті участь взяли: Пані Катерина Козяр  - перекладач української мови, Діана Черкас – українка, яка співпрацює з нашою школою, а також вчитель польської мови як іноземної. З огляду на дуже високу присутність було створено 3 групи для дорослих та 1 групу для дітей.

Заняття відбуватимуться два рази на тиждень: щовівторка та щочетверга в PSP nr 7 в м. Радомсько, вул. 11 Лістопада, 16 (каб. № 14) (ul. 11 Listopada 16 (w sali nr 14).

Наступні заняття вже у вівтрок 22 березня.

2022-03-21 21:51:11        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Nowakowska

2a POZNAJE ORGANIZM CZŁOWIEKA

Klasa 2a zakończyła realizację zajęć związanych z poznawaniem organizmu człowieka, jego funkcjami i warunkami zdrowia. ????‍⚕️????????????????????

✅Uczniowie poszukiwali wiadomości o tym jak zbudowany jest człowiek?

✅Jakie narządy wewnętrzne odpowiadają za oddychanie, odżywianie, ruch i zarządzanie reakcjami? Wielu uczniów wykazało się szeroką wiedzą medyczną. W realizacji tych zajęć pomagali nam fachowcy

2022-03-21 08:38:00        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Spotkanie integracyjne dla uczniów z Ukrainy

W PSP nr 7 uczy się już ponad 30 nowoprzybyłych uczniów z Ukrainy. Oprócz uczestnictwa  w lekcjach zgodnie z planem, uczą się również języka polskiego podczas zajęć dodatkowych. Poznają szkołę, koleżanki, kolegów, nauczycieli, adaptują się do nowej rzeczywistości.

2022-03-19 09:56:59        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Jędrych

Lekcje języka polskiego dla Ukraińców

Pierwsze zajęcia języka polskiego dla dzieci i dorosłych z Ukrainy już za nami. Cieszyły się one naprawdę dużym zainteresowaniem. ????☺️????????????????

Zapraszamy do obejrzenia reportażu. ????

psp-7-w-radomsku-organizuje-lekcje-jezyka-polskiego-dla-ukraincow

2022-03-17 22:51:32        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Bezpłatne lekcje języka polskiego - dla dzieci i dorosłych z Ukrainy

2022-03-14 17:40:06        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Nowakowska

Warsztaty pszczelarskie

????????Warsztaty pszczelarskie, w których uczniowie klas IVb, IVc i klas I-III wzięli dziś udział były fantastyczną lekcją przyrody. ????

Jak powstaje miód? Dlaczego pszczelarz nosi kombinezon? Czy pszczoły zapadają w zimowy sen? Jakie akcesoria są potrzebne pszczelarzowi? Tego wszystkiego i o wiele więcej dowiedzieliśmy się podczas dzisiejszych warsztatów wspólnie z mistrzem pszczelarstwa, który w niezwykle interesujący sposób przybliżył nam życie pszczelej rodziny i jej zwyczaje. Uczniowie mieli szczególne zadanie, które polegało na odszukaniu wśród pszczół królowej ????, a na zakończenie wykonali woskowe świece.

Ślicznie dziękujemy IMAGO GRUPA za tak interesujące warsztaty. Dzieci były zachwycone i już pytały kiedy jeszcze raz będą mogły spotkać się z panem Marcinem ????????

Tra ta ta trąbka marsza gra

Wczoraj w naszej szkole odbyła się kolejna audycja umuzykalniająca pod tytułem "Tra ta ta trąbka marsza gra". Uczniowie klas I-III poznali instrumenty dęte blaszane. ????????????

Moje korzenie

Uczniowie klasy III a zrealizowali zadanie "Moje korzenie" z Modułu III Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Powstały przepiękne drzewa genealogiczne, a dziecki miały możliwość poznać swoje korzenie. ????‍????‍????‍????????????

2022-03-10 19:26:56        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź