2a POZNAJE ORGANIZM CZŁOWIEKA

Klasa 2a zakończyła realizację zajęć związanych z poznawaniem organizmu człowieka, jego funkcjami i warunkami zdrowia. ????‍⚕️????????????????????

✅Uczniowie poszukiwali wiadomości o tym jak zbudowany jest człowiek?

✅Jakie narządy wewnętrzne odpowiadają za oddychanie, odżywianie, ruch i zarządzanie reakcjami? Wielu uczniów wykazało się szeroką wiedzą medyczną. W realizacji tych zajęć pomagali nam fachowcy

➡️Pani Barbara Stępień, pielęgniarka szkolna, przeprowadziła z dziećmi pogadankę ilustrowaną filmem o zdrowym odżywianiu. ????????????????????Pod jej kierunkiem dzieci wykonały piramidę zdrowego żywienia, której podstawą jest aktywność fizyczna. ????‍♂️???? Na zajęciach sportowych dzieci organizowały zabawy ruchowe do wykorzystania w domu i na podwórku, a w klasie uczyły się opatrywania oparzeń i skaleczeń. ????????????

➡️ Zaprosiliśmy również na spotkanie lekarza, pana dr Artura Widerę. Uczniowie przeprowadzili z panem doktorem wywiad. Każdy mógł zadawać pytania na interesujące tematy.

✅Dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest mózg? ile kości ma człowiek? jak krąży krew ? i jak zbudowane jest serce? Mogliśmy pod okiem specjalisty skorygować swoją postawę. Dzieci interesowało to, czy trudna jest praca lekarza i co trzeba zrobić, aby nim zostać? Nie zabrakło także pytań bardzo aktualnych - o walkę z koronawirusem i sposobami ochrony swojego zdrowia.

➡️Na zakończenie cyklu zajęć odwiedziła nas mama Jakuba, pani dr Katarzyna Widera, która przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy.

✅Dzieci dowiedziały się jak mogą pomagać w sytuacji zagrożenia. Ćwiczyły co zrobić przy zakrztuszeniu się, omdleniu, czy zatrzymaniu oddychania. Uczniowie zdali egzamin z ułożenia ciała w pozycji bezpiecznej, oraz podjęcia czynności reanimacyjnych. Z wielkim zaangażowaniem trenowali na fantomie wszystkie etapy udzielania pomocy. Przy okazji powtórzyli znajomość numerów ratunkowych. ???? Z pewnością wiele wiadomości zostanie w pamięci, bo najlepiej uczy się przez działanie. ☺️????????

2022-03-21 08:38:00        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska