„Dziecięcy świat w utworach Marii Konopnickiej- ilustracja do dowolnego wiersza”
Podsumowanie szkolnego Konkursu Literacko- Plastycznego „Dziecięcy świat w utworach Marii Konopnickiej- ilustracja do dowolnego wiersza”
Organizatorem szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas I- VI była biblioteka szkolna.
Konkurs przeprowadzony został w kategoriach:
I kategoria (uczniowie klas 1 – 3 )
II kategoria (uczniowie klas 4 – 6)
Prace konkursowe, będące ilustracją do dowolnego wiersza Marii Konopnickiej, mogły być zrealizowane dowolną techniką plastyczną na papierze typu brystol w formacie A3.
Wyniki konkursu
Kategoria I-III
I miejsce- Olaf Stajkowski klasa I a
II miejsce- Marcel Makowski klasa I a
Kategoria IV- VI
Wyróżnienie:
Iga Ciupińska klasa IV c
Nicola Sukiennik klasa IV c
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.
Nagrodzone prace wezmą udział w Międzyszkolnym Konkursie Literacko- Plastycznym „Dziecięcy świat w utworach Marii Konopnickiej- ilustracja do dowolnego wiersza ”, a ich autorzy otrzymają książki i dyplomy.
Gratulujemy!
Kraków- śladami naszej historii
Piękny majowy dzień 12 maja klas 7d spędziła w Krakowie, idąc śladami naszej historii. Oczywiście zaczęliśmy od Wawelu - siedziby polskich królów. Po obejrzeniu nagrobków wielu polskich władców w katedrze wawelskiej, mieliśmy okazję dotknąć największego dzwonu w Polsce- Dzwonu Zygmunta. W podziemiach katedry mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystej warcie przy grobie marszałka Józefa Piłsudskiego, w rocznicę jego śmierci. Następnie na krakowskim Rynku zatrzymaliśmy się w miejscach Hołdu Pruskiego i przysięgi Tadeusza Kościuszki. W muzeum Narodowym obejrzeliśmy wystawę pięknych obrazów, m.in. dzieł Jana Matejki - Hołd Pruski i Kościuszko pod Racławicami. Oczywiście przed wejściem do sukiennic wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Opuściliśmy Stare Miasto Bramą Floriańską, podziwiając średniowieczne mury i Barbakan.
Marcin z Lasu - Marcin Kostrzyński w naszej szkole
12 maja do Naszej Szkoły zawitał wspaniały gość Marcin z Lasu -Marcin Kostrzyński. To człowiek niezwykle ciepły, który potrafi cudownie opowiadać o świecie zwierząt i zarażać swoją pasją wszystkich dookoła. Jego nietuzinkowe sposoby nagrywania zwierząt w ich naturalnym środowisku są niesamowite. Wszyscy z wielkim podziwem słuchaliśmy wspaniałych historii. Pan Marcin pomógł nam rozwiać wiele krzywdzących mitów o zwierzętach ale nie zabrakło również zabawnych opowieści. Świat przyrody jest fantastyczny. Bardzo dziękujemy za piękne, wartościowe spotkanie
Z kulturą mi do twarzy
Uczniowie klas I-III nieustannie realizują kolejne zadania z innowacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Tym razem klasa 2d wykonała greckie specjały i słodkości . To był naprawdę smaczny dzień
.
Kiedy matematyka staje się nudna...
Kiedy matematyka staje się nudna, wkracza nasza kreatywność, a jesteśmy z niej dobrze znani. Nie ma czasu na teksty typu "ja tego nie umiem, nie rozumiem". Próbujemy ogarnąć temat różnymi sposobami, tymi najbardziej ULUBIONYMI też. I tak na przykład, klasa 4b temat z kół i okręgów pojmowała przez pracę plastyczną (ćwiczyliśmy tu przede wszystkim manualność, czyli rysowanie przy pomocy cyrkla, wycinanie nożyczkami i uwierzcie to nie jest banał, jakby mogło się wydawać oraz kreatywność czyli tworzenie kompozycji). Każda z wymienionych rzeczy przyda się w życiu dorosłym. Klasa 8b weszła odważnie w świat 3D, czyli świat brył jakimi są ostrosłupy i graniastosłupy. Bez wyobraźni przestrzennej niewiele możemy zdziałać. Skoro tak, to zamieniliśmy się w modelarzy i z wykałaczek budowaliśmy różne szkielety brył. Teraz liczenie idzie lepiej. Maluchy zaś nie nudziły się wcale, rozwiązując zadania nowocześnie, czyli na kompie. Tu chwalili się znajomością tabliczki mnożenia, jak i kolejnością działań. JESTEŚMY MEGA!!!
Dziękujemy za piękny gest
Niezmiernie miło nam poinformować, że absolwentka naszej szkoły od kilkunastu lat mieszkająca na stałe w Anglii postanowiła wesprzeć nas w pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Sprzedawała ciasteczka swoim współpracownikom. Przeprowadziła również zbiórkę wśród znajomych i rodziny. Uzbierane pieniądze w kwocie 600 £ przekazała na pomoc naszym uczniom z Ukrainy. Kolejne 600 £ podarowała firma, w której pracuje absolwentka Siódemki. Taką samą kwotą wsparła ukraińskie rodziny, które w Polsce znalazły schronienie. Dziękujemy za ten piękny gest.
"My biało - czerwoni"
"My biało - czerwoni"
W dniu 4 maja uczniowie Naszej Szkoły włączyli się w akcję, ubierając się w barwy narodowe . W ten sposób uczciliśmy Święta Patriotyczne - Dzień Flagi oraz Narodowe Święto Konstytucji 3 maja, obchodzone przez Nas- Polaków .
NASI UCZNIOWIE NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ PODCZAS ORLIKOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
NASI UCZNIOWIE NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ PODCZAS ORLIKOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ W piątkowe przedpołudnie 29 kwietnia 2022 roku radomszczański ,,ORLIK” wypełnił się po brzegi piłkarzami reprezentującymi sześć radomszczańskich szkół podstawowych. Słoneczna pogoda sprzyjała emocjonującym rozgrywkom piłkarskim, które przygotowali i sędziowali instruktorzy MOSiR. Nasza szkoła zajęła I miejsce! Gratulujemy wspaniałego wyniku! Wszyscy uczestnicy rozgrywek piłkarskich otrzymali medale. Szkoły otrzymały wsparcie w sprzęcie sportowym oraz puchary. Zawody przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.
Wyniki konkursu w ramach odchodów 95 rocznicy ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym
Dzisiaj odebrali nagrody uczniowie kl. IV i V, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie w ramach odchodów 95 rocznicy ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym.
I miejsce zajął Szymon Sterczewski kl. IV C,
II miejsce - Tomasz Dziegieć kl. V B,
III miejsce - Antoni Kozera kl. IV A.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Wiosna na Jurze
28 kwietnia uczniowie klas piątych zwiedzali jurajskie zamki. Poszerzając swoją wiedzę o czasach Kazimierza Wielkiego mogli zobaczyć gdzie budowano i jak wyglądały zamki w Ogrodzieńcu, Mirowie, Bobolicach i Olsztynie. Piekna wiosenna pogoda sprzyjała harcom na jurajskich skałkach. U podnóża olsztyńskiego zamku zostawiliśmy po sobie kamienną pamiątkę.