Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Dyrektor PSP7 przypomina, że 24, 25 i 26 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych
dla klas I-VII.
Klasy VIII piszą w tych dniach egzaminy.

2022-05-23 15:17:27        dodał(a): mariola

Wycieczka do Pacanowa

Uczniowie klasy I B i II B dotarli dziś do Pacanowa. Na szczęście nie musieli błąkać się po całym świecie tak jak Koziołek Matołek. Wcale nie jest trudno tam trafić. A to, co można zobaczyć w Europejskim Centrum Bajki, robi ogromne wrażenie. Można tu spotkać swoich ulubionych bohaterów. To miejsce popularyzujące dobrą literaturę i pobudzające wyobraźnię. Na warsztatach uczniowie brali udział w doświadczalnym spektaklu „Wybuchowa nauka”, gdzie mogli zobaczyć niesamowite efekty z ciekłym azotem w roli głównej.

2022-05-23 23:24:01        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Cała Polska Czyta Dzieciom

Uczniowie klasy I B brali udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły przenosili pierwszoklasistów w świat literatury dziecięcej. Codzienne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych.

2022-05-22 23:31:51        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w Klasie w Ic

Uczniowie klasy Ic zakończyli projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Mali studenci ????‍????????‍????zrealizowali 8 lekcji z cyklu "Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?". ???????????? Podczas zajęć opartych na metodzie pytań i doświadczeń odkrywali praktyczne zastosowanie matematyki:
✴️ćwiczyli odczytywanie godzin ⌚⌛⏰????,
✴️poznali jednostki miar i wag ⚖️???? ,
✴️prowadzili obliczenia pieniężne ????????,
✴️rozwinęli umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. ????????????

Cykl zajęć rozpoczął się od integracji i odpowiedzi na pytania:
✅Jak uczyć się koncentracji uwagi ✋?????
✅Dlaczego każdy z nas jest inny ?????????????????

Kolejne lekcje pozwoliły na zweryfikowanie:
✅Czy wszystko da się zważyć i zmierzyć ⚖️?????
✅Gdzie jest prawo, a gdzie lewo ?????????
✅Ile jest kolorów ?????????
✅Ile papieru jest w rolce?????
✅Jak mierzymy czas ⏳????️?????
✅Jak płynie czas ????☀️?
Uczniowie poprzez praktyczne działanie mogli wiele się dowiedzieć, a przy tym świetnie się bawić. ☺️????????

2022-05-19 21:35:14        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Kolejny etap ogólnopolskiego projektu #zdroworosna

W tym tygodniu uczniowie klas I-III zrealizowali kolejny etap ogólnopolskiego projektu #zdroworosna. Tworzyli warzywny ogródek, wykorzystując wyhodowane sadzonki. ????????‍????????????????????️????‍????????‍????????

2022-05-19 21:21:36        dodał(a): mariola        Autor: kl. I-III

Zajęcia edukacyjne - Czyste ręce

W klasie 2d szkolna Pielęgniarka przeprowadziła dziś zajęcia edukacyjne, których tematem były czyste ręce. ????????????????. Dzieci przypomniały sobie zasady kiedy i jak prawidłowo myjemy ręce. ????

2022-05-19 21:05:03        dodał(a): mariola        Autor: p. Basia - pielęgniarka

Brawo Zosia

Kolejne wspaniałe wieści! ???? Zosia Kubiak z klasy 2a zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". ????➕➖???? Gratulacje! ????????????

2022-05-19 21:05:03        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Warsztaty ekologiczne EKO-PAKA

Klasa 2a uczestniczyła w fantastycznych warsztatach ekologiczne EKO-PAKA. ♻️???? Nasi uczniowie: ✴️ nauczyli się segregować odpady, ✴️wykonali prace plastyczne z materiałów z recyklingu, ✴️poznali cykl produkcji kompostu naturalnego, ✴️ sadzili rośliny ozdobne w doniczkach z butelek PET. Praktyczne działania to najlepsza nauka. ☺️????

2022-05-19 20:34:04        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Książka, mój przyjaciel

???????? W VI Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania "Książka, mój przyjaciel" dla uczniów klas II szkoły podstawowej organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 naszą szkołę reprezentowali:

▶️ Szymon Kaźmierski z klasy IIa

▶️ Maksymiliana Wośko z klasy IId

Gratulujemy zwycięstwa w eliminacjach szkolnych i znakomitego reprezentowania naszej szkoły w eliminacjach międzyszkolnych. ????????

2022-05-19 20:34:04        dodał(a): mariola

Wyniki konkursu plastycznego biblioteki szkolnej „Książkowe potwory”

Biblioteka szkolna była organizatorem szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas I- V „Potwory książkowe”.
Konkurs przeprowadzony został w kategoriach:

I kategoria (uczniowie klas 1 – 3)

II kategoria (uczniowie klas 4 – 5)

Polegał na wykonaniu autorskiej pracy w dowolnej technice, materiale oraz formie. Zadaniem uczestnika było wykonanie przestrzennej postaci potwora z dowolnej książki. Każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jedną, samodzielnie wykonaną pracę.

Kategoria I-III

I miejsce- Szymon Kaźmierski klasa II a

II miejsce- Antonina Pawlikowska klasa III a

III miejsce- Maria Orzińska klasa II a

Kategoria IV- V

I miejsce- Maja Zielińska klasa IV b

II miejsce- Kinga Ślęzak klasa IV a

III miejsce- Nicola Sukiennik klasa IV c

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w naszych przyszłych konkursach.

2022-05-17 21:28:52        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda