Gorączka Złota
Oddział Rejonowy PCK w Radomsku zaprasza do udziału w XXI edycji akcji Gorączka Złota. Gorączka Złota to kampania, która polega na zbieraniu monet o nominałach - 1, 2, 5 groszy.
Pozyskane fundusze w ramach tej zbiórki przeznaczone są na działania Polskiego Czerwonego Krzyża - zorganizowanie Wigilii dla ubogich, przygotowanie paczek żywnościowych dla dzieci w szkołach, działania na rzecz seniorów oraz edukację.
W naszej szkole akcja jest skierowana do wszystkich chętnych klas, które chcą włączyć się w zbiórkę złotych monet. Przewodniczący wszystkich chętnych klas proszeni są o odbiór puszek na zbiórkę monet.
Klasy IV - VIII p. Elżbieta Stępnicka sala 24
Klasy I - III p. Renata Koch sala 12
W naszej szkole akcja trwa do 23 maja 2022 r.
Opiekunki PCK
Elżbieta Stępnicka
Renata Koch
Dzień Ziemi
Uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. Włączyli się do ogólnopolskiej akcji #ZDROWOROSNA, która potwierdza, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa, propagując tym samym proekologiczne postawy i zamiłowanie do zdrowej żywności. Ponadto na zajęciach uczniowie ćwiczyli umiejętność segregowania odpadów oraz przypomnieli sobie o czym należy pamiętać, aby dbać o naszą planetę. Nauka przez praktykę i zabawę jest najbardziej efektywna i lubiana przez dzieci.
Dobre maniery
W dniu 25 kwietnia br. odbyły się w Naszej Szkole zajęcia skierowane do uczniów z Ukrainy. Tematem przewodnim były "Dobre Maniery". Uczniowie poznali kodeks dobrego zachowania. Po obejrzeniu prezentacji odbyła się pogadanka na której uczniowie przedstawili scenki tematyczne, rozwiązywali zadania, oglądali filmiki zainspirowane sytuacjami szkolnymi. Po tych zajęciach mogą śmiało powiedzieć, że zasady szkolnego savoir- vivre nie są im obce. Miło i pożytecznie spędziliśmy czas .
Wyniki Szkolnego Konkursu Informatycznego
”Dzień Ziemi – Zainwestuj w Naszą Planetę" organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest w dniu 22 kwietnia.
Kategorie:
Kl. I – IV praca graficzna w formie plakatu formatu A4 w programie PAINT.
I miejsce Gnoiński Marcel kl. IV c
II miejsce – Ciupińska Iga kl. IV c
Eliminacje do miejskiego konkursu recytatorskiego "Łamijęzyczkowe przygody z mową"
Dnia 20 kwietnia odbyły się eliminacje do miejskiego konkursu recytatorskiego "Łamijęzyczkowe przygody z mową" Uczniowie, przygotowując się do konkursu, wybierali dowolny utwór poetycki zawierający trudne do artykulacji wyrazy. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i zamiłowań poetyckich, kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów, dbałość o piękno mowy ojczystej, upowszechnianie kultury żywego słowa, przedstawienie problemów logopedycznych szerszej publiczności. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, wykazując się pomysłowością i twórczą interpretacją tych bardziej i tych mniej znanych utworów. Jury, pomimo bardzo trudnego wyboru, spośród uczestników konkursu, wytypowało najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach miejskich.
Laureaci konkursu:
1-Adam Trzaskacz kl 1b
2-Antoni Kuśmierczyk kl 1c
3- Małgorzata Kluczewska kl 1c
Gratulujemy
Akcja - Żonkile
Dnia 20 kwietnia uczniowie klasy 1b przyłączyli się do ogólnopolskiej, jubileuszowej akcji "Żonkile" której tematem przewodnim jest miłość .Podkreślono znaczenie ponadczasowych stanów emocjonalnych, czy postaw mających z miłością wiele wspolnego: empatię, wrażliwość na krzywdę innych ,poświęcenie na rzecz potrzebujących. Hasłem przewodnim były słowa Edelmana: "Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia." Dzieci wysłuchały utworu literackiego, oraz własnoręcznie wykonaly żonkile na znak solidarności.
Konkurs "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna"
Z wielką przyjemnością informujemy, że konkurs na "Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną" został rozstrzygnięty .
W kategorii klas 1-3
l miejsce- Oliwia Bugajczyk, uczennica klasy 3a;
II miejsce- Fabian Gołuchowski, uczeń klasy 3b.
W kategorii klas 4-8
I miejsce- Amelia Cieplak, uczennica klasy 7d;
II miejsce- Anna Janas, uczennica klasy 8c;
III miejsce- Filip Szymański, uczeń klasy 4c.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie .
Konkurs literacko-plastyczny na wiersz o tematyce rodzinnej
Warsztaty w Osikowej Dolinie
Ostatnie dni przed świąteczną przerwą Uczniowie klas Ia i Ic spędzili w bardzo przyjemny sposób. Uczestnicząc w warsztatach w Osikowa Dolina • Wyjątkowe ozdoby:
poznali historię powstania wiórka oraz koziegłowską tradycję wytwarzania dekoracji z drewna,
wykonali własnoręczne dekoracje z osikowych wiórków,
poznali zasadę działania i poszczególne elementy tradycyjnego hebla, a także samodzielnie wykonali osikowe wióry,
wykonali niezwykłe i kolorowe osikowe kwiaty.
Po intensywnych warsztatach był czas na zabawę na świeżym powietrzu i posiłek.