Zawody w piłkę koszykową chłopców

Pod koniec stycznia na hali sportowej przy szkole podstawowej nr 6 odbyły się miejskie zawody w piłkę koszykową chłopców z klas IV-VI. Nasza szkoła zajęła w nich doskonałe 3 miejsce opierając swój skład o uczniów z klas czwartych i piątych którzy dali z siebie wszystko walcząc w każdym meczu do końca. Gratulujemy osiągniętych wyników i mamy nadzieję że zdobyte doświadczenie zaprocentuje za rok.

2022-01-30 21:06:20        dodał(a): mariola        Autor: p. Ł. Cichuta

Gratulacje dla Szymona

Gratulacje dla Szymona Piotrowskiego z kl. VIIIa, który zajął I miejsce w Konkursie "Mój bohater - prezentacja o K. K. Baczyńskim" organizowanego w ramach programu promocja czytelnictwa współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2022-01-28 20:52:10        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Zapraszamy Wszystkich na Loterię WOŚP

Nasza szkoła serdecznie zaprasza Wszystkich na Loterię WOŚP, którą organizujemy już po raz 13. podczas XXX Finału WOŚP - w najbliższą niedzielę 30.01. w holu MDK- u w Radomsku. Rozpoczynamy o godz.10.00. Losy w cenie 10 zł i 20 zł. Każdy wygrywa. Cały dochód jest przeznaczony na leczenie wzroku u dzieci.

2022-01-27 15:10:44        dodał(a): mariola        Autor: P. A. Gniłka

KONKURS BIBLIJNY- SUKCES DAWIDA I SZYMONA

13 stycznia 2022 r. odbył się etap rejonowy XXVII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych „Oto ja was posyłam jak owce między wilki”  (Mt 10, 16), w którym uczestniczyło dwóch uczniów naszej szkoły: Dawid Kancerek i Szymon Wtorkowski.

Choć w konkursie uczestniczyło aż 182 uczniów ze szkół na terenie archidiecezji częstochowskiej, Dawid i Szymon zakwalifikowali się do finału diecezjalnego. Dawid Kancerek zajął III miejsce a Szymon Wtorkowski IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!

2022-01-24 21:23:13        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Szkolny konkurs fotograficzny biblioteki szkolnej „Smaczne czytanie”

Biblioteka szkolna zorganizowała w okresie bożonarodzeniowym konkurs fotograficzny „Smaczne czytanie”. Nawiązywał on do książki, potrawy, świątecznego klimatu.
Polegał na wykonaniu swojego zdjęcia w świątecznym wystroju wnętrza,  z ulubioną potrawą i w towarzystwie ulubionej książki.
Najlepsze zdjęcia zostały nagrodzone książkami i dodatkowymi punktami z zachowania.

Wyniki konkursu:

I miejsce:     Kinga Ślęzak kl.      IV a

II miejsce:    Marcel Gnoiński      IV c

Oskar Gnoiński        VII d

III miejsce    Krzysztof Giernat    VII d

Zuzanna Dziuba       VII c

Wyróżnienia:

Szymon Starczewski        IV a

Oliwier Waloch                  I a

Patryk Migodziński            V a

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

2022-01-24 16:55:42        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Dni Patrona Romualda Traugutta w PSP nr 7

???????? Dni Patrona Romualda Traugutta w PSP nr 7 przebiegły pod znakiem apelu poświęconego patronowi, który uczniowie mogli obejrzeć na godzinach wychowawczych oraz Szkolnego Konkursu Multimedialnego poświęconego życiu i działalności przywódcy powstania styczniowego.

Wyżej wymienione imprezy przygotowały panie Anna Biniek, Kamila Cichuta oraz Małgorzata Fimowicz- Bednarska.

2022-01-21 20:13:30        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

159 rocznica powstania styczniowego

???????? Z okazji 159 rocznicy powstania styczniowego delegacja naszej szkoły z panem Dyrektorem Radosławem Bartnikiem, pocztem sztandarowym i przewodniczącymi Samorządu Uczniowskiego-Mają Cichą i Adrianem Ściegiennym z kl. 8 c, złożyła kwiaty pod krzyżem na placu klasztoru Ojców Franciszkanów.

Dla naszej szkoły, związanej z tym wydarzeniem postacią patrona Romualda Traugutta, to ważna rocznica.

Zryw narodowo-wyzwoleńczy, jakim było powstanie styczniowe, miał miejsce 22/23 stycznia 1863 roku na terenie Królestwa Polskiego, na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Przywódca powstania - Romuald Traugutt - mówił: „Polska istnieć będzie, bo istnienie jej dla postępu ludzkości nie tylko jest potrzebnym, ale i koniecznym.” „Idea narodowości jest tak potężną i czyni tak wielkie postępy w Europie, że ją nic nie pokona.”Powstanie trwało ponad rok. Najdłużej walczył na Podlasiu oddział księdza Stanisława Brzóski. Niestety powstanie styczniowe zakończyło się klęską militarną Polaków. Zacięte walki powstańcze nie ominęły również Radomska,gdzie powstańcy wykazali się walecznością i ofiarnością.

Aby podkreślić wagę tych wydarzeń, w latach 2012-2013 przeprowadzono renowację krzyża na placu klasztoru Ojców Franciszkanów w Radomsku. Przyczyniła się do tego społeczność naszej szkoły, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku oraz przedsiębiorca pragnący zachować anonimowość.

OPOWIEŚCI NA DOBRANOC - część 5

Dziś ostatnia część OPOWIEŚCI NA DOBRANOC. ???? Tym razem dziecięcą literaturą wieczór umili nam klubowiczka Ala ????????

Dzień Babci i Dziadka w IA

Klasa IA również pamiętała o wszystkich Babciach i Dziadkach♥️♥️. Z okazji Ich święta przygotowali piękne piosenki i wiersze ♥️????????☀️????????

Dzień Babci i Dziadka w IC

????❤️ Babcia i Dziadek to jedne z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka. ❤️????

Uczniowie klasy Ic z okazji Dnia Babci i Dziadka z wielkim sercem i zaangażowaniem wykonali dla nich wspaniałe upominki. Chętnie opowiadali także o swoich ukochanych Dziadkach, co możemy usłyszeć w poniższej relacji. ????????????????????????❤️????????????