OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z AIDS W NASZEJ SZKOLE

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, poświęcony edukacji społeczeństwa w zakresie zapobiegania zakażeniom wirusem HIV, AIDS oraz tolerancji wobec osób żyjących z wirusem HIV i chorych na AIDS.
W naszej szkole, z tej okazji ogłaszane są konkursy, które mają na celu szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby. Uczniowie mogli wykazać się w różnych obszarach. Były plakaty, prezentacje oraz artykuły prasowe dotyczące problematyki HIV i AIDS pod hasłem „Moja wiedza o AIDS - to bezpieczeństwo i brak uprzedzeń”.

W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami mieli czerwone wstążeczki.

2021-12-04 22:56:15        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

Rozstrzygnięcie konkursu - "Przeciwdziałanie uzależnieniom"

2021-11-30 17:54:38        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

Z głębokim żalem zawiadamiamy

2021-11-29 19:32:59        dodał(a): mariola

JESIENNE KODOWANIE

Zimowa aura ❄️????️ powoli żegna kolorową jesień ????????????, a to właśnie pod hasłem JESIENNE KODOWANIE odbywały się w listopadzie warsztaty z kodowania. Klasy IIc i IIb miały okazję porozmawiać na temat świąt przypadających w tym miesiącu, odkodować przyrodnicze wieże z kolorowych kubeczków, a także wspólnie odkryć zakodowany obraz na macie. ???? Kolejne klasy już czekają na świąteczne warsztaty z kodowania ????????☃️.

2021-11-29 19:25:36        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Zabawy i wróżby w IId

Zabawy i wróżby w IId. Andrzejki i Katarzynki w jednym. ???? Zabawa w przepowiadanie była doskonała. Ciekawe, które z wróżb się spełnią ????????????????????️????️

2021-11-29 17:56:28        dodał(a): mariola        Autor: p. D. Idzikowska

Rymowanki o Cyberprzemocy

Rozstrzygnięcie konkursu na rymowankę o Cyberprzemocy

2021-11-29 17:50:33        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Utwory w kolorze biało-czerwonym

Uczniowie klas I-III wzięli dziś udział w audycji umuzykalniającej pod tytułem "Utwory w kolorze biało-czerwonym", przygotowanej przez muzyków z Filharmonii w Częstochowie. ????????

2021-11-25 23:47:58        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Kino Szkoła

Dziś uczniowie Naszej Szkoły odwiedzili Miejski Dom Kultury w Radomsku. W ramach Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła” ,którego zasadniczym celem jest wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród uczniów, nasza młodzież uczestniczyła w zajęciach pt. ”Do czego może prowadzić przemoc?”. W trakcie zajęć uczniowie: przypomnieli sobie znaczenie słów tj. „złość”, „agresja”, „przemoc”, uczyli się rozpoznawać dobro i zło, a także chętnie uczestniczyli w dyskusji. Na koniec obejrzeli film pt. „Jestem Wiliam”. Był to bardzo miło spędzony czas. ????????

2021-11-25 23:47:58        dodał(a): mariola

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia????. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka, symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.
Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.
Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla najmłodszych, bywa największym przyjacielem dziecka. Także i my mamy swoje misie i chętnie dzielimy się z wami ich wizerunkami ????????????

2021-11-25 08:21:34        dodał(a): mariola

Tydzień Walki z Nałogami - c.d.

W ramach Tygodnia Walki z Nałogami, dnia 23 listopada, odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji - Panią Agnieszką Kropisz oraz Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej - Panią Anną Szablewską. Uczniowie klas VII i VIII zapoznali się z negatywnymi skutkami zażywania środków psychoaktywnych oraz z prawnymi konsekwencjami ryzykownych zachowań. (J.Kubala, P.Szalińska, M.Jędrych, J.Giec)

2021-11-25 23:20:59        dodał(a): mariola