Światowy Dzień Zwierząt w klasie 1 a

4 października 2021 r w Światowy Dzień Zwierząt klasa 1 a wraz z wychowawczynią wybrała się do kina na film "Agent kot". Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały niesamowite, pełne humoru przygody mądrej kotki Roksy, która wraz ze swoją ekipą rozwiązała zniknięcie cennych obrazów.

2021-10-06 12:02:17        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Kokoszczyk

Spotkanie uczniów klas pierwszych z pisarką Elżbietą Stępień

W dniu 01.10.2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z pisarką Elżbietą Stępień, autorką książek dla dzieci i dorosłych.
Pisarka z Radomska zaprezentowała swoje książki:  Wszystko się może zdarzyć, Opowieści Małej Gwiazdeczki oraz Wielcy Polacy, którzy uratowali świat.
Miłośnicy prozy Elżbiety Stępień usłyszeli odpowiedzi na pytania m. in. o to, jak powstały jej utwory, dlaczego bohaterki jej dwóch utworów mają na imię Małgosia, a każdy chętny mógł liczyć na dedykację w książce.
Spotkanie zorganizowali nauczyciele bibliotekarze w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

2021-10-04 20:41:35        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek-Solecka

DZIEŃ CHŁOPAKA

???????????? 30 września - ta data nie jest nam obca, bo w tym dniu obchodzimy Dzień Chłopca. Wasze koleżanki z klas składają Wam najlepsze życzenia ????

"Z okazji Dnia Chłopaka chcemy złożyć Wam życzenia. Wszystkiego najlepszego Wam życzymy, przede wszystkim humoru i oby codziennie spotkało Was coś magicznego. Śmiejcie się dużo, smućcie się mało i do przodu zmierzajcie śmiało"
Dziewczyny z klasy 4a.

"Dzień Chłopaka już nadchodzi, Wychowawca z tortem wchodzi. Wszyscy chłopcy zaskoczeni, Już zostali otoczeni, Na życzenia pora przyszła, Niespodzianka chyba wyszła! Wszyscy miło czas spędzili, I do domu popędzili"
Koleżanki z klasy 8c.

Do życzeń dołącza się także Samorząd Uczniowski ????.

2021-09-30 18:27:02        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Dzień chłopaka w klasie IB

2021-09-30 18:05:31        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wśniewska

Dzień chłopaka

2021-09-30 17:12:09        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek-Solecka

Warto pomagać zwierzakom!

W środę 29 września uczniowie z klasy VIIIb i VIIId odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Radomsku. Przekazali karmę, przyniesioną do stołówki szkolnej przez tych, którym nie jest obcy los bezdomnych psów i kotów. Akcję zorganizował szkolny wolontariat. Klasa VIII mogła nie tylko przekonać się, jak wygląda opieka nad zwierzętami przebywającym w schronisku, ale spotkanie było też okazją do poznania zawodu weterynarza. Pani Monika Stelmaszczyk przekonywałah uczniów, że warto wykonywać ten zawód. Natomiast Pani Ania z pasją opowiadała o tym, jakie zadania musi wykonywać w czasie swojej pracy w schronisku. Dziękujemy Paniom za gościnę i całej społeczności szkolnej za zaangażowanie się w akcję.

2021-09-29 22:25:52        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Z kulturą mi do twarzy

Uczniowie kl. I b realizowali dziś  zadanie   projektu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" Podczas wizyty w Finezji pracowali nad I Modułem  projektu  "W krainie dźwięków". Poznali instrumenty muzyczne, ich wygląd, podział i brzmienie.

2021-09-29 16:07:11        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Jesienne prace uczniów kl. I B

Pora wesoła

Kto powiedział, że jesień jest smutna,
że ma kolor szarego płótna,
że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział? Ja nie!
Dla mnie jesień to pora wesoła,
roześmiana i gwarna jak szkoła.
Lśniąca skórą kasztana na trawie,
w odlot ptaków wpatrzona ciekawie
Jesień – roztargniona malarka –
gubi farby po polach i parkach,
a ja biegam wciąż za nią z ochotą i znajduję brąz, czerwień i złoto.

2021-09-28 22:07:30        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Tylko tydzień do końca Spisu Powszechnego

Przypominamy, że tylko do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny. Do końca miesiąca każdy mieszkaniec Polski powinien wywiązać się z ustawowego obowiązku spisowego.

Obowiązkiem spisowym objęci są wszyscy mieszkańcy Polski, również osoby przebywające czasowo za granicą oraz cudzoziemcy.

Najdogodniejszą formą udziału w badaniu jest samospis internetowy. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu poprzez wypełnienie  formularza dostępnego na stronie spis.gov.pl lub odwiedzając Gminny Punkt Spisowy w Urzędzie Miasta.

Spisać się można również za pośrednictwem infolinii spisowej dzwoniąc pod nr telefonu 22 279 99 99. Infolinia spisowa czynna jest codziennie (również w weekendy) w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Dokonanie spisu przez telefon trwa do 10 minut.

Z osobami, które dotychczas nie skorzystały z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, sukcesywnie kontaktują się rachmistrzowie spisowi dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 albo w celu przeprowadzenie wywiadu bezpośredniego odwiedzają respondentów w domach.

Ponadto, do końca września pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Radomsku prowadzą akcję "spisowe czwartki". Specjalnie oznakowany namiot, w którym można wypełnić obowiązek spisowy, będzie można spotkać na targowicy w godz. 8.00-12.00 w dniach 23 i 30 września br.

Przypominamy, że w celu wypełnienia formularza spisowego należy przygotować numery PESEL wszystkich osób wspólnie zamieszkujących pod danym adresem!

2021-09-23 15:12:17        dodał(a): mariola

Z kulturą mi do twarzy

Miło nam poinformować, że uczniowie klas I-III wezmą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Każda z klas będzie realizować projektowe zadania, a już wkrótce na naszej stronie pojawią się pierwsze relacje z tych działań. ????????️????️????????????‍????????️????????️????????☺️

2021-09-23 22:27:54        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka