Wycieczka do Napoleonowa

We wtorek 15 czerwca klasy IIIB i IIIC odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Napoleonowie. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji i zabaw. Mieli okazję przejechać się bryczką po malowniczej okolicy, mogli podziwiać konie z tamtejszej stajni, a nawet zaprzyjaźnić się z niektórymi. Było także pieczenie kiełbasek przy ognisku. Pogoda sprzyjała harcom i beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu. Z całą pewnością wyprawa ta pozostanie długo w naszej pamięci! ????????????????????????

2021-06-16 20:14:36        dodał(a): mariola

SPOTKANIE Z PANIĄ SĘDZIĄ

2021-06-16 20:14:36        dodał(a): mariola

ZACZYTANE SÓWKI

14 czerwca odbyło się ostatnie, w tym roku szkolnym, spotkanie KLUBU CZYTELNICZEGO "ZACZYTANE SÓWKI ????". Jak obiecałyśmy była niespodzianka ????????????????☀️ i super zabawa. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że w przyszłym roku działamy dalej. Jak powiedziała Olga -"Będzie o nas słychać nie tylko w Radomsku, ale w całej Polsce????????????????"

2021-06-14 21:57:17        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Warsztaty profilaktyczne

W minionym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne z zakresu treningu asertywności, tolerancji i szacunku, a także zachowań ryzykownych. W warsztatach udział wzięły wszystkie klasy naszej szkoły od I do VIII. Warsztaty prowadzone były przez trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych. ????

2021-06-14 21:19:39        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki

10 czerwca w ramach zakończenia II edycji MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki” uczniowie klasy Ia i IIIb gościli w naszej szkole autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych Panią ELŻBIETĘ STĘPIEŃ. Nasz gość opowiadał małym pasjonatom literatury o swojej twórczości. Rozmawialiśmy o ciekawych książkach oraz poruszaliśmy ważne wątki natury ekologicznej. Był to bardzo miło spędzony czas.

2021-06-14 21:19:39        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

NSP 2021 – dla dzieci i młodzieży

Przypominamy, że do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który jest obowiązkowy dla każdego niezależnie od wieku, stanu cywilnego czy wykonywanego zawodu. To wydarzenie ważne dla wszystkich obywateli, także tych najmłodszych.
Główny Urząd Statystyczny przygotował pakiet materiałów edukacyjnych dostępny na stronie
https://spis.gov.pl/dla-dzieci-i-mlodziezy/, który ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży idei Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

2021-06-11 19:08:46        dodał(a): mariola

ROZPOCZĘLIŚMY WSPÓŁPRACĘ Z CENTRUM EDUKACYJNYM COGITO

Nasza szkoła podpisała porozumienie o zawarciu współpracy z Centrum Edukacyjnym Cogito.
➡️Zawarte porozumienie ma na celu stworzenie przestrzeni i warunków do współdziałania w obszarach dydaktyczno-wychowawczym i kulturalno-oświatowym, a także umożliwienie szeroko rozumianej współpracy w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli. ????‍????????‍????

2021-06-10 23:28:29        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Zaczytane Sówki

7 czerwca 2021 odbył się happening promujący czytelnictwo.????Szkolny Klub Czytelniczy „Zaczytane Sówki”????, który dołączył do programu PoczytajMy pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, z uśmiechem na ustach wyruszył bajkowym korowodem na ulice naszego miasta. Uczniowie przebrani byli w kolorowe stroje, ze śpiewem na ustach, dzierżąc w dłoniach transparenty z tytułami książek wesoło wędrowali. Podczas przemarszu odczytywane były także utwory literackie, wiersze oraz hasła promujące czytelnictwo. Mamy nadzieję, że happening przyczyni się do zwiększenia czytelnictwa w naszym mieście.????????????️☺️

2021-06-09 17:19:45        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Makulatura i nakrętki dla Kacpra Pluty

Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Jako szkoła włączamy się w akcję zbierania makulatury i nakrętek dla Kacpra Pluty. Od poniedziałku 7.06 można przynosić w/w surowce do szatni naszej szkoły (wejście od ul. ks. Kościowa).

2021-06-07 14:36:59        dodał(a): mariola

Świat w oczach dzieci

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 3 wzięli udział w grze terenowej „Świat w oczach dzieci”. ????????Dzieci mogły rozwinąć swoje zainteresowania poznawcze oraz zastosować w praktyce wiadomości i umiejętności I etapu edukacyjnego. Doskonaliły umiejętności współpracy i samodzielności, a także rozwijały postawy ekologiczne i prospołeczne. Było mnóstwo zabawy i radości. ????‍♀️????‍♂️????☺️????????????

2021-06-07 20:07:58        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka