Innowacyjne zajęcia - gry i zabawy dydaktyczne z elementami kodowania - nauka przez zabawę

Dziś uczestnicy dodatkowych zajęć po raz kolejny przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek u niejednego ucznia. Jednak, połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki. Zasady bieganego dyktanda????‍♀️✍️???????? są proste. Uczniowie dobrali się w pary, jedna osoba pełniła funkcję biegacza, a druga – pisarza. Tekst dyktanda najeżony był słowami z trudnościami ortograficznymi. Okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać wers, szczególnie, gdy należy również brać pod uwagę poprawną pisownię i interpunkcję. Wszystkim towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

2021-05-13 17:39:38        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Projekt Indygo Project

7 maja w naszej szkole zakończyły się prace w ramach projektu Indygo Project, który był  częścią olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczennice Liceum Plastycznego w Częstochowie Natalia Kuśmierz, Joanna Górniak i Monika Płaczek stworzyły mural inspirowany sztuką brazylijskiego artysty Romero Britto, który w swoich pracach łączy elementy kubizmu, pop-artu i malarstwa graffiti. Mural o wymiarach 5x3 nie tylko zdobi jeden z korytarzy naszej Siódemki, ale przede wszystkim ma za zadanie inspirować sztuką młodych ludzi.
Więcej informacji o Indygo Project na facebooku PSP nr 7 w Radomsku im. Romualda Traugutta

2021-05-08 16:33:21        dodał(a): mariola

Realizacja projektu pt. Pokaż język

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (Zespół Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) ogłosiła w piątek  07.05.2021r. wyniki konkursu formularzy zgłoszeniowych złożonych w styczniu br. w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów. Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w  wysokości 120  628 zł  na realizację projektu pn. Pokaż język, który ma na celu pogłębienie znajomości języka angielskiego przy zastosowaniu twórczych metod nauczania, opartych na technologii cyfrowej i pracy w zespole międzynarodowym.

2021-05-08 16:45:27        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Sukces Alana

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” organizowanym przez SP im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Na konkurs nadesłano ponad 190 prac z 35 szkół.
Jednym z nagrodzonych uczestników był uczeń naszej szkoły Alan Saternus.

Bardzo gratulujemy Alanowi i życzymy dalszych sukcesów.

2021-05-09 22:36:57        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Drodzy Ósmoklasiści!

W związku ze zbliżającą się rekrutacją do szkół ponadpodstawowych otrzymaliście za pomocą elektronicznego dziennika najważniejsze informacje i terminy. Rekrutacja rozpoczyna się od 17 maja br. na stronie: https://liblink.pl/Oepu9y08OU, ale już 13 maja o godzinie 17.00  odbędzie się szkolenie dla Was i dla Waszych Rodziców Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego?.
Login i hasło do zalogowania się na stronie przekażą Wam Wasi wychowawcy.

Pozdrawiam Was

2021-05-06 18:30:39        dodał(a): mariola

Majowe święta w klasie IIIB

Pomimo nauki zdalnej uczniowie klasy 3 b przygotowywali się podczas zajęć do uczczenia majowych świąt: Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku zamiast kotylionów wykonali patriotyczne maseczki covidowe. Pokazali w ten sposób, że dbanie o zdrowie swoje i swoich najbliższych w czasie pandemii to także forma patriotyzmu. ????????????

Opiekunowie: M.Wiśniewska i K.Cichuta

2021-04-30 11:53:07        dodał(a): mariola

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Przypominam, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami 30 kwietnia oraz 4 i 5 maja br. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

2021-04-27 09:16:03        dodał(a): mariola

Finaliści ogólnopolskiego konkursu InstaLogik 2020/21

Miło nam poinformować, że dwóch uczniów z naszej szkoły zostało finalistami II edycji trzy etapowego ogólnopolskiego konkursu Matematyczno - Informatycznego InstaLogik 2020/21.

Mikołaj Halszka z klasy VIC – finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas VI

Dawid Wałek z klasy VIIIB - finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas VIII

Warto nadmienić, iż Mikołajowi zabrakło tylko 15 pkt. do uzyskania tytułu laureata.
Rozgrywki rozpoczęły się już w październiku, do których przystąpiło 9 uczniów naszej szkoły. Konkurs realizowany był w całości on-line dla wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką oraz programowaniem.
Gratulacje!

2021-04-25 09:48:47        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

"Zaczytane Sówki”

Klub czytelniczy „Zaczytane Sówki”, pod patronatem CEO, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 „zaraża” miłością do książek uczniów klas pierwszych. Mimo zdalnego nauczania uczniowie klasy III a i III c spotykają się on-line ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, czytają im ciekawe pozycje książkowe. Poruszają ważne tematy, a przy tym wspaniale wspólnie się bawią. W związku z dzisiejszym świętem, jakim jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich pragniemy podzielić się z całą społecznością szkolną efektami naszej pracy i zachęcić do czytania książek, bo: "Dobra książka to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła" (W.Szymborska)