Realizacja projektu pt. Pokaż język

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (Zespół Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) ogłosiła w piątek  07.05.2021r. wyniki konkursu formularzy zgłoszeniowych złożonych w styczniu br. w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów. Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w  wysokości 120  628 zł  na realizację projektu pn. Pokaż język, który ma na celu pogłębienie znajomości języka angielskiego przy zastosowaniu twórczych metod nauczania, opartych na technologii cyfrowej i pracy w zespole międzynarodowym.

Wezmą w nim udział dwie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku i Scoala Gimnaziala Eugena Ionescu, znajdująca się w mieście Slatina w hrabstwie  Olt, na południu Rumunii. Uczestnikami mobilności będzie 20 polskich uczniów (dziewczynek i chłopców) klas VII  i VIII i 4 opiekunów. Termin realizacji przedsięwzięcia zaplanowano  na październik br. W trakcie pobytu w Rumunii młodzież będzie miała wiele okazji do wspólnych działań i różnych form aktywności, wzmacniających wybrane kompetencje kluczowe. Program obejmuje: zajęcia doskonalące umiejętności językowe, informatyczne, artystyczne, wyjazdy  edukacyjne i integracyjne. Zakłada stworzenie m.in. filmu edukacyjnego i fotorelacji. Udział w projekcie będzie z pewnością dla uczestników lekcją otwartości i tolerancji. Środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie wizyty przygotowawczej, podróż,  pobyt polskich uczniów i nauczycieli za granicą, przygotowanie uczniów do mobilności, wsparcie dla instytucji przyjmującej.

2021-05-08 16:45:27        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka