Koncert kolęd i pastorałek

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły

2020-12-21 23:13:04        dodał(a): mariola        Autor: p. E.Kaczmarczyk

Życzenia SU

2020-12-21 23:13:04        dodał(a): mariola

Film o odkrywcach szczepionek

Pod choinkę mamy dla Was prezent - film o odkrywcach szczepionek nagrany przez naszych absolwentów - Jakuba Nagadusia i Aleksandrę Drzewowską oraz klasę VIIb - w ramach projektu "Zaszczepmy się wiedzą o polskich odkrywcach szczepionek".
"Dofinansowano ze środków Fundacji BGK"

Film o odkrywcach szczepionek

2020-12-21 23:13:04        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Tydzień Walki z Nałogami

Lista Zwycięzców
w poszczególnych konkursach,
zorganizowanych w ramach akcji „Tydzień Walki z Nałogami”

2020-12-18 21:06:59        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Jędrych

Konkurs Kolęd dla uczniów klas I- III

Dnia 17 grudnia 2020 r. odbył się na platformie Teams Konkurs Kolęd dla uczniów klas I- III.  Wykonawcy urzekli  słuchaczy swoją ekspresję, zaangażowaniem i talentami. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali:

Miejsce I:

Maja Sadlińska - kl. I a

Justin Nems - kl. II a

Alicja Ciemniewska - kl. II b

2020-12-18 21:06:59        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Lekcja muzealna na temat pandemii w Radomsku i okolicach w poprzednich stuleciach

Zachęcamy do obejrzenia lekcji muzealnej na temat pandemii w Radomsku i okolicach w poprzednich stuleciach, przygotowaną  przez pracownika Muzeum Regionalnego  w radomsku -Pana Tomasza Nowaka, którą oglądali uczniowie klas IV - VIII w ramach projektu "Dzieci Kapitana Nemo"„Dofinansowano ze środków Fundacji BGK w programie Dzieci Kapitana Nemo”.

2020-12-17 13:32:26        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Szlachetna Paczka w PSP7

Kolejny raz połączył nas wspólny cel – w tym roku pomoc matce samotnie wychowującej  4-letniego syna. Najważniejsze, że się udało go zrealizować, chociaż w listopadzie nie było to wcale takie oczywiste. W weekend cudów w ramach akcji Szlachetna Paczka do naszej rodziny - dzięki Wam – wolontariusze dostarczyli 32 paczki, w których znajdowały się przyniesione przez rodzicców, nauczycieli i pracowników: żywność, zabawki, środki chemiczne, kosmetyki, artykuły papiernicze, gry, książki, koce, ubrania, itp.

2020-12-15 10:17:29        dodał(a): mariola

Konkurs polskich kolęd i pastorałek

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie dlatego, by uczcić  ten świąteczny czas przez  społeczność szkolną PSP nr 7 w Radomsku, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie polskich kolęd i pastorałek. Konkurs skierowany jest do klas 4-8.
Wystarczy tylko nagrać w formie wideo zaśpiewaną przez siebie kolędę lub pastorałkę i przesłać gotowy filmik do organizatorek konkursu do  pani  Agnieszki Grzywny lub p. Edyty Kaczmarczyk przez  Messenger w terminie do 11 grudnia 2020r.

2020-12-03 18:16:59        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Grzywna

Działamy dalej w ramach projektu „Zaszczepmy się wiedzą o polskich odkrywcach szczepionek”

W piątek 27 listopada br. uczniowie klas: VIc, VIIa, VIIb, VIIIb i VIIIc mogli poczuć się jak studenci, ponieważ wzięli udział na platformie Teams w wykładzie Pani Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego Urszuli Glensk, która przybliżyła im sylwetki polskich odkrywców szczepionek – Rudolfa Weigla, Ludwika Hirszfelda i Hilarego Koprowskiego oraz uświadomiła, przed czym chronią nas szczepienia. Uczniowie poznali historię małżeństwa Ludwika i Hanny Hirszfeldów oraz informacje o pracy Rudolfa Weigla nad szczepionką przeciw tyfusowi plamistemu, a także poświęceniu tych badaczy, którzy pomagali ludziom podczas wybuchu epidemii duru plamistego w czasie I wojny światowej.

2020-11-29 21:03:17        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Wystawa prac plastycznych klasy Ib