AUSTRALIA WIRTUALNIE ODKRYWA POLSKĘ

Nasza szkoła włączyła się do projektu AUSTRALIA WIRTUALNIE ODKRYWA POLSKĘ.

Mamy szansę pokazać dzieciom w Australii piękno naszego kraju dzięki akcji zaproponowanej przez Konsul Generalną RP w tym państwie, dr Monikę Kończyk!

Akcja polega na nagraniu filmików (w języku polskim) przez uczniów i nauczycieli w swoim województwie (filmiki z tego samego województwa będą łączone), ukazujących ciekawe miejsca w Polsce - umożliwienie wirtualnej podróży do naszego kraju.

Zbliżają się wakacje, będzie to świetna okazja do wykorzystania wolnego czasu i przeżycia fajnej przygody.

Cała akcja ma zamknąć się najpóźniej w połowie sierpnia
Wyjątkowo proszę o udostępnienia tego postu - mamy mało czasu, dużo pracy i ogromną szansę pokazania naszego kraju oraz naszej szkoły z jak najlepszej strony. 3

Przekazuję również list od p. Konsul, ukazujący nasze cele.

Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,
Proszę o wsparcie inicjatywy zorganizowania wirtualnych wakacji w Polsce dla polskich dzieci i młodzieży które przebywają w Australii.
Tu w Australii obecnie mamy zimę i zbliżają się krótkie wakacje pomiędzy semestrami. Jednak ze względu na pandemię COVID- 19 z pewnością jest i będzie utrudnione podróżowanie po świecie. Z tego powodu zwracam się z prośbą do Was o nagranie krótkich filmików, w których pokażecie piękne miejsca w Polsce i choć na chwilę umożliwicie dzieciom i młodzieży polskiej mieszkającej w Australii podróż do Polski.

Wszystkie filmy przesłać na nasze maila:

a.groszek1206@gmail.com
kamila_cichuta@interia.pl

Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
K.Cichuta
A.Groszek-Solecka

2020-06-10 20:01:10        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek-Solecka

Przedłużenie zajęć zdalnych

Informuję Państwa, że MEN zdecydowało o kontynuowaniu nauki z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do 26 czerwca.
Ponadto w dniach 12 (piątek po święcie Bożego Ciała),  16, 17 i 18 czerwca br. (egzamin ósmoklasisty) nie będą się odbywały zdalne lekcje.

Radosław Bartnik

2020-06-03 17:30:53        dodał(a): mariola

Kolorowego Dnia Dziecka

2020-05-31 20:55:39        dodał(a): mariola

Regulamin odbierania i wypożyczania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych w bibliotece PSP 7 w Radomsku w dobie epidemii.

Zbliża się okres zwrotów książek i podręczników do biblioteki szkolnej.
Na czas trwającej epidemii COVID-19 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa wprowadzone zostają nowe zasady, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie osoby korzystające z biblioteki szkolnej.
Dyrekcja i nauczyciele bibliotekarze proszą Uczniów i Rodziców o zapoznanie się  z regulaminem odbierania i wypożyczania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych.

2020-05-28 10:40:51        dodał(a): mariola

Najpiękniejszy Portret Mamy

Szkolny konkurs na Najpiękniejszy Portret Mamy został rozstrzygnięty!!!
Miło nam ogłosić zwycięzców:
I miejsce   - Michał Bogacz kl.IVa
II miejsce  - Lena Bedlechowicz kl.IIa
                 - Julia Majsy kl.IIIb
III miejsce  - Alan Koper kl.Ia .

2020-05-26 22:20:32        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Konsultacje indywidualne nauczycieli PSP nr 7 w czasie częściowego odwieszenia zajęć od 25 maja 2020 roku

Konsultacje indywidualne nauczycieli PSP nr 7 od 25 maja 2020 roku

2020-05-21 17:22:13        dodał(a): mariola

Oferta edukacyjna Powiatu Radomszczańskiego

Ósmoklasistom (pilnie uczących się do egzaminu) i ich rodzicom (równie pilnie analizującym rankingi, oferty i poradniki) spieszymy z pomocą – w jednym miejscu zebraliśmy dla Was to, co najlepsze w edukacji w powiecie radomszczańskim

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021

2020-05-06 15:22:32        dodał(a): mariola

Rozstrzygnięcie quizu z wiedzy o książce „Harry Potter i czara ognia”

W dniach 18- 30 kwietnia 2020 r. uczniowie kl. IV – VIII  mieli możliwość sprawdzenia swej znajomości  książki „Harry Potter i czara ognia”.  Zainteresowani quizem rozwiązali test wyboru zawierający 63 pytania.

Oto zwycięzcy quizu o przygodach Harrego Pottera:

Jakub Wędzonka  kl. V b

Marcel Patalan kl. V a

Mikołaj   Halszka  kl.   V C

Mikołaj Czajka   kl. VII b

Aleksandra Malej kl.  VIIIb

Serdecznie gratulujemy!!!
Zachęcamy również do wzięcia udziału w cotygodniowym w rozwiązywaniu zagadek „Z Harrym Potterem za pan brat”.
Nauczyciele bibliotekarze

2020-05-04 20:50:10        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Fimowicz-Bednarska

Mikrofon w sieci

2020-05-01 18:04:37        dodał(a): mariola

Wiosna w "OGRODZIE 7 ZMYSŁÓW"

Nasza szkoła, dzięki konkursowi  pn. „Ekopracownia pod chmurką” organizowanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, wzbogaciła się  prawie rok temu o  punkt dydaktyczny "Ogród siedmiu zmysłów".

W  kwietniu 2019 r. na plac przed szkołą wjechał ciężki sprzęt  i  jednocześnie z wymianą ogrodzenia, finansowanego przez Urząd Miasta, powstawał ogródek dydaktyczny.

2020-04-29 00:12:03        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda