Wiosna w "OGRODZIE 7 ZMYSŁÓW"

Nasza szkoła, dzięki konkursowi  pn. „Ekopracownia pod chmurką” organizowanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, wzbogaciła się  prawie rok temu o  punkt dydaktyczny "Ogród siedmiu zmysłów".

W  kwietniu 2019 r. na plac przed szkołą wjechał ciężki sprzęt  i  jednocześnie z wymianą ogrodzenia, finansowanego przez Urząd Miasta, powstawał ogródek dydaktyczny.

We wrześniu nastąpiła oficjalna inauguracja działalności "Ogrodu siedmiu zmysłów" i od tego momentu odbywały się w nim zaplanowane zajęcia dydaktyczne.  Jednak gros z nichprzewidzianych  było na wiosenne miesiące. W ich realizacji przeszkodziła nauczycielom zaistniała sytuacja epidemiczna i decyzja MEN, wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, prowadzenia  lekcji zdalnychod  25 marca.

Trochę smutno, że ogród stworzony z myślą o dzieciach, nie rozbrzmiewa ich śmiechem, głosami zachwytu nad budzącą się do życia przyrodą. Niemniej jednak prace pielęgnacyjne w ogrodzie idą pełną parą. Panie woźne posprzątały i uporządkowały teren, szyszki trafiły do obwódek z ekoborbu wokół pni starych drzew, pan Konserwator skosił trawnik. Przycięto krzewy  i byliny,  trwa odchwaszczanie rabat.

Niektóre rośliny zakwitły i zachwycają swoim pięknem w tym trudnym czasie. Chcemy, by również Wam sprawiały przyjemność. W miarę możliwości postaramy się uwieczniać uroki  naszego ogrodu i publikować zdjęcia na stronie internetowej szkoły. Zaczynamy od zdjęć z bardzo wczesnej wiosny i uroczych  bylinek zasadzonych w czasie uroczystej inauguracji "Ogrodu  siedmiu zmysłów".

2020-04-29 00:12:03        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda