Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy, aby w najbliższym czasie wesprzeć uczniów i przekazać im materiały do samodzielnej pracy w domu.
Poniżej adresy bezpłatnych stron i portali internetowych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych.

Zdalne lekcje
Lektury

Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura – propozycje dla uczniów i nauczycieli
Wirtualne spacery po Muzeum

2020-03-16 22:06:06        dodał(a): mariola

Rekomendacje MEN w związku z profilaktyką zdrowotną

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów szkół w związku z profilaktyką zdrowotną dotyczącą pojawiającego się w niektórych krajach koronawirusa.
Bardzo proszę o zapoznanie się z tym komunikatem, ponieważ wiele punktów dotyczy działań rodziców. Bardzo proszę  również  o zastosowanie się do nich.

Rekomendacje_Ministra_Edukacji_Narodowej.pdf

2020-02-28 11:11:36        dodał(a): mariola

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

2020-02-12 18:55:47        dodał(a): mariola

O historii w Muzeum

W czwartek 5 marca klasy VIIb i VIIc uczestniczyły w Muzeum Regionalnym w w wykładzie, który wygłosił dr Tomasz Toborek z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Tematem wykładu „Konspiracyjne Wojsko Polskie w 75. rocznicę powstania”, była m.in. opowieść o Stanisławie Sojczyńskim „Warszycu” na tle historii Żołnierzy Wyklętych i o tym, co wydarzyło się w Polsce w latach 1944 - 1947.

2020-03-05 18:07:37        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Dzień Otwarty dla przedszkolaków

W czwartek 27 lutego do naszej szkoły zawitały przedszkolaki z PP nr 1, PP nr 3 i PP nr 5. Liczna gromada przyszłych uczniów poznawała szkołę oraz brała udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. Z wielką ciekawością sześciolatki, pod czujnym okiem pani Jolanty Janik i drużyny młodych chemików, uczestniczyły w tajemniczych eksperymentach Chemiczne Czary-mary. Dzieci mogły również stawiać pierwsze kroki w nauce programowania.

2020-03-01 20:12:08        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę (1 marca) w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2020 w Radomsku odbyły się uroczystości pod pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego przy ulicy Armii Krajowej. Uczniowie naszej szkoły  byli reprezentowani przez delegację z pocztem sztandarowym. W czasie uroczystości przemawiali przedstawiciele władz miasta, powiatu, środowisk kombatanckich i stowarzyszeń oraz złożono kwiaty pod pomnikiem KWP.

2020-03-01 18:07:29        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Dzień Otwarty w Siódemce!

W sobotę - 22 lutego 2020 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku, wraz z Balem Karnawałowym, odbył się Dzień Otwarty. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem. Liczna grupa naszych przyszłych uczniów poznała nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, zwiedzała również budynek szkoły oraz uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach:

2020-02-25 21:28:27        dodał(a): mariola        Autor: p. D. Kondzielewska

Uroczystości poświęcone pamięci generała Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca"

23 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć generała Stanisława Sojczyńskiego w 73 rocznicę jego śmierci. Delegacja wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we Mszy Świętej w intencji św. pamięci generała Sojczyńskiego w klasztorze Ojców Franciszkanów, towarzyszyła uroczystemu złożeniu kwiatów pod tablicą na murach klasztoru a następnie uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej  generała  przy grobie żołnierzy KWP na Starym Cmentarzu.

2020-02-25 21:28:27        dodał(a): mariola        Autor: I. Traczyk

Ach, co to był za bal!

W sobotę – 22 lutego 2020 roku,  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku odbył się Dzień Otwarty połączony z Balem  Karnawałowym dla najmłodszych, nie tylko z naszej Szkoły, ale i z terenu  miasta.  Wspaniałą zabawę z tańcami prowadziły panie - Kamila i Ola . Dzieci wraz z rodzicami bawiły się do samego końca.  Jak co roku oblegany przez dzieci był zamek dmuchany. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się stoiska z ciastami, napojami, pysznymi daniami regionalnymi, a także malowaniem twarzy oraz trampolina.

2020-02-24 19:40:03        dodał(a): mariola        Autor: p. D. Kondzielewska