„Z Harrym Potterem za pan brat”

Nauczyciele bibliotekarze zachęcają uczniów do wzięcia udziału w rozwiązywaniu zagadek o Harrym Potterze.

Co tydzień  w każdy poniedziałek w Librusie w ogłoszeniach przesłane będzie jedno zadanie do wykonania, na którego rozwiązanie czekamy  do piątku.  Odpowiedź na nie ukaże się z kolejnym zadaniem.

Rozwiązane zagadki zapisujemy w Librusie w wiadomościach i przesyłamy do nauczycieli bibliotekarzy p. Małgorzaty Fimowicz- Bednarskiej i p. Małgorzaty Szydy.
Dla wytrwałych, którym uda się rozwiązać zadania, na koniec roku szkolnego wystawimy punkty z zachowania za czytelnictwo.

Pozdrawiamy i życzymy dobrej zabawy w rozwiązywaniu zagadek.

Nauczyciele bibliotekarze

2020-04-28 09:32:10        dodał(a): mariola        Autor: p. Małgorzata Fimowicz- Bednarska

Nauczanie zdalne

Informuję Państwa, że dezyzją MEN zajęcia stacjonarne zostały zawieszone do 24 maja br. a uczniowie będą kontynuowali naukę w formie zdalnej.

Radosław Bartnik

2020-04-24 14:53:58        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Bartnik

Tytuł BAŚNIOWEGO MISTRZA PSP7

Uczniowie naszej szkoły w dniach 06-17 kwietnia 2020 r.  mieli możliwość  zmierzenia się z  krótkim testem,  który sprawdzał  znajomość tajemniczego świata baśni. Wszyscy chętni, którzy poprawnie rozwiązali zadania, otrzymali tytuł BAŚNIOWEGO MISTRZA PSP7,  dyplom z gratulacjami od Pani Dyrektor oraz  punkty za czytelnictwo.

Gratulujemy szkolnym mistrzom!

Życzymy, by baśnie towarzyszyły Wam przez całe dorosłe życie, by wciąż skłaniały do refleksji i odkrywania ważnych  życiowych prawd.
A oto lista Baśniowych Mistrzów PSP 7:

Lista Baśniowych Mistrzów

2020-04-20 20:46:16        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Sprawdź swoją wiedzę na temat przygód Harrego Pottera!

Biblioteka szkolna ogłasza quiz z wiedzy o książce „Harry Potter i czara ognia”, który przeznaczony jest dla kl. IV – VIII.
Zainteresowanych zapraszamy do rozwiązania testu wyboru zawierającego 63 pytania.
Odpowiedzi udzielamy w następujący sposób:

Np.  odp. 1. a
              2. b
              3. c
               itd.

Kartę z  odpowiedziami podpisujemy imieniem, nazwiskiem i klasą oraz wysyłamy za pomocą librusa do nauczycieli bibliotekarzy.
Na rozwiązania czekamy do końca kwietnia 2020 r.
Nagrodą w quizie będą punkty z zachowania za konkurs czytelniczy oraz wirtualny dyplom.
Zapraszamy do lektury i rozwiązania quizu!

Powodzenia!

Quiz „Harry Potter i czara ognia"

Karta odpowiedzi

2020-04-18 11:04:59        dodał(a): mariola        Autor: P. Małgorzata Fimowicz-Bednarska

Zdalne konsultacje nauczycieli za pomocą Librusa

2020-03-31 00:40:17        dodał(a): mariola

Kartki świąteczne od III A

W ramach zdalnej nauki w czasie kwarantanny uczniowie klasy 3 a przygotowali świąteczne kartki wraz z życzeniami dla personelu medycznego troszczącego się o zdrowie radomszczan na terenie placówek naszego miasta. Dzieci w ten sposób chciały podziękować lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, laborantom, którzy niosą pomoc każdemu w tym trudnym czasie. W wykonanie tych symbolicznych kart najmłodsi włożyli wiele serca.  Życzenia, które pojawiły się na kartkach zawierają szereg  wzruszających słów. Często zaangażowani w pracę byli i inni domownicy. W ten sposób powstawały rodzinne podziękowania. Brawo dla naszych bohaterów.

2020-04-06 11:42:49        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Sprawdź, czy jesteś BAŚNIOWYM MISTRZEM!

BAŚNIE-  czytane  przez rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo tuliły nas do snu, rozjaśniały pochmurne dni, uczyły, co jest dobre,  a co złe. W najróżnorodniejszy sposób przekazywały, że WALKA  z poważnymi trudnościami jest w życiu nieunikniona,  jest nieodłączną częścią naszego istnienia  i trzeba ją podejmować, stawiać jej czoło, pokonując wszelkie przeszkody, by wreszcie odnieść zwycięstwo.

Nauczyciele  bibliotekarze zachęcają,  zwłaszcza uczniów klas I- III  (także  starszych), do rozwiązania krótkiego testu.  Dzięki niemu będziecie mogli sprawdzić, jak dobrze znacie baśnie. Uczniowie, którzy poprawnie rozwiążą zadania, zostaną nagrodzeni dyplomikiem

i tytułem BAŚNIOWEGO MISTRZA PSP7, a także punktami za czytelnictwo.

Test

karta odpowiedzi jako załączniki

2020-04-06 11:28:26        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje nas, osób z autyzmem, 400 tysięcy. To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z autyzmem żyjemy nie tylko my, ale także nasi rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że jest nas nawet 3 mln.

A Ty? Znasz taką osobę, rodzinę? A może Twoje dziecko ma takiego kolegę lub koleżankę w szkole? Czy chcesz nas poznać i zrozumieć? Czy wiesz, jak możesz nam pomóc?

W tym szczególnym dniu zachęcamy serdecznie do obejrzenia, krótkiego filmu, który jest wprowadzeniem do tematyki autyzmu, ma na celu podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji w przyszłych pokoleniach.

Życzymy miłego oglądania,
Ola i Kamila

2020-04-02 17:27:31        dodał(a): mariola        Autor: p. Aleksandra Groszek - Solecka

ŚWIATOWE DNI AUTYZMU

2020-04-01 01:28:32        dodał(a): mariola

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W SZKOLE

Informuję Państwa, że decyzją MEN wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa szkoła prowadzi lekcje zdalne w dniach 25 marca br. do 8 kwietnia br.

Radosław Bartnik

2020-03-11 17:06:24        dodał(a): mariola