Prosimy o głosy - "Tysiąc powodów by czytać”

Prosimy o głosowanie na pracę plastyczną uczniów PSP nr 7 w Radomsku im. Romualda Traugutta, która bierze udział w konkursie pt. „Tysiąc powodów by czytać”. Gra jest warta uwagi, bo sukces to kilkaset nowych książek dla naszej szkolnej biblioteki PSP 7

Co należy zrobić aby zaglosowć?

1. Zalogować lub zarejestrować się w programie "Mój empik" https://www.empik.com/moj-empik

2. Wybrać szkołę, na którą chce się zagłosować - PSP 7 w Radomsku.
3. Głosować za pośrednictwem aplikacji mobilnej Empik - co ważne, codziennie, aż do 28.11.
4. Alert w aplikacji powinien przypominać o głosowaniu

2019-11-06 16:05:24        dodał(a): mariola

Dyrektor PSP 7 informuje, że w środę - 20 listopada 2019 r. odbędą się
zebrania z rodzicami, wg harmonogramu:

Klasy 0 - III - godzina 16.00
Klasy IV - VIII - godzina 17.00

2019-11-18 09:00:52        dodał(a): mariola

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mięli okazję nadrobić te zaległości. Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji IX WMTDay 2019,  przygotowanie plakatów i rozwieszenia ich w szkole oraz dekoracja drzwi do sal lekcyjnych.
2019-11-18 15:26:27        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Trajdos

Szkoła do hymnu

11 listopada jest jednym z najważniejszych świąt dla nas, Polaków.
Każdy obywatel doskonale wie, że data ta wiąże się z przełomowym momentem historii naszego kraju - długo wyczekiwanym, wywalczonym odwagą i determinacją naszych przodków, odzyskaniem niepodległości. W naszej szkole dbamy o szerzenie patriotyzmu, oraz zainteresowania historią naszego państwa wśród młodzieży, o czym świadczą m.in. wielkie osiągnięcia uczniów naszej szkoły w tej właśnie dziedzinie, jak i również ich duże zainteresowanie działalnością harcerską.
2019-11-16 16:14:07        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Akcja kasztany 2019

Wolontariat Szkolny wraz z Samorządem podsumował tegoroczną zbiórkę kasztanów. Uzyskana kwota okazała się imponująca. "Zbieracze" jesiennych skarbów zgromadzili 2144 zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na wyposażenie  kącików  wypoczynkowych  na szkolnych korytarzach. Do zobaczenia za rok!!!!.

2019-11-16 09:06:00        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Święto Niepodległości

Z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości odbyły się w szkole uroczyste akademie. Uczniowie przedstawili słowno-muzyczny montaż ukazujący znaczenie podtrzymywania pamięci o naszych przodkach, dzięki którym mamy dziś wolną Polskę. W bardzo ciekawym przedstawieniu pt. „Dwa głosy o 11 listopada”, przygotowanym przez Panią Aleksandrę Gniłkę, wzięli udział uczniowie klasy VIIc wsparci przez chór szkolny prowadzony przez Panią Agnieszkę Grzywnę.

2019-11-13 20:43:53        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Obchody Święta Niepodległości w PSP nr 7

W piątek - 8 listopada - odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niełatwe tematy związane ze Świętem Niepodległości, przybliżali dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klasy III a i IIIb pod opieką pań: Joanny Muszyńskiej i Doroty Kondzielewskiej.

2019-11-13 18:53:02        dodał(a): mariola        Autor: p. D. Kondzielewska

# Szkoła Pamięta

Kiedy zbliża się czas Wszystkich Świętych w każdym roku,  także i w tym uczniowie SU i nauczyciele naszej szkoły udali się na  cmentarze, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli, którzy byli pracownikami szkoły. Odwiedzili  także  miejsca pamięci narodowej, by wyrazić cześć dla Tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny na Starym i Nowym cmentarzu.

2019-11-08 19:19:13        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Kowalczyk

Szkolny etap konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego

4 listopada 2019r. odbył się w PSP nr 7 etap szkolny konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego. Dwóch uczestników konkursu zdobyło wymaganą ilość punktów i zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Zwycięzcami są : Kacper Guziak z klasy VIII a i Emilia Janocha z klasy VII b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2019-11-08 21:35:46        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk

Szkolny etap konkursu "Losy żołnierza...."

Odbył się szkolny etap  konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887 – 1922.  O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. W konkursie brało udział pięciu uczniów. Kacper Guziak z kl. VIIIa zdobył 35 pkt na 40 możliwych i uzyskał awans do awans do etapu rejonowego.

2019-11-06 22:37:07        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik