Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mięli okazję nadrobić te zaległości. Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji IX WMTDay 2019,  przygotowanie plakatów i rozwieszenia ich w szkole oraz dekoracja drzwi do sal lekcyjnych.
Wszystkie klasy wywiązały się z tego zadania znakomicie.
   W drugim dniu akcji 3.10.2019 r przeprowadzony został egzamin z tabliczki mnożenia przez Egzaminatorów (uczniów klas VII), którzy w dniu 26 września 2019 roku zdali egzamin. Uczniowie klas IV-VIII  losowali zestawy i w ciągu około  minuty, dwóch lub trzech minut  w zależności od trudności przykładów musieli prawidłowo rozwiązać mini teścik. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia”  46 % wszystkich uczniów.
    W trzecim dniu akcji (4 pażdziernika) przeprowadzane były podczas przerw zabawy dla chętnych "Królowa skakanki " oraz "Unihokej matematyczny". Uczniowie chętnie brali udział w zaproponowanych grach co sprzyjało też integracji rówieśniczej. Zabawy prowadzone były przez uczennice klasy VIIa. Wszyscy uczestnicy zabaw otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
   4 października odbyło się podsumowanie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia - gdzie odczytywane były najlepsze rymowanki, wiersze uczestników konkursu na "Najlepszą rymowankę o tabliczce mnożenia".
Akcję można uznać za udaną, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W ramach tej akcji aby poprawić sprawność rachunkową uczniów zostanie co miesiąc przeprowadzony test na znajomość tabliczki mnożenia i biegłość rachunkową.

2019-11-18 15:26:27        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Trajdos