Wycieczka do Łodzi klasy II A i II C

Uczniowie klasy II A i II C wyjechali w dniu 17 października na wycieczkę do Łodzi, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek.
W Planetarium obejrzeli seans edukacyjny ,,Kosmos dla Najmłodszych”. Dodatkowo wszyscy czynnie uczestniczyli  w projekcji odpowiadając na zadawane przez prowadzących pytania, a na końcu sami mogli pytać. Projekcja była bardzo ciekawa.

2019-11-04 17:17:30        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Tasarz

Sukces piłkarzy ręcznych

Reprezentujący naszą szkołę chłopcy zostali mistrzami Radomska w piłce ręcznej. Natomiast w  rozegranych wczoraj mistrzostwach powiatu radomszczańskiego przegrali 2-1 mecz o III miejsce tracąc bramkę w ostatniej minucie gry. To duży sukces chłopców, którzy w większości są uczniami klasy VII. Szkołę reprezentowali: Kacper Fijałkowski i Mateusz Dudek (VIIIa), Maciek Zatorski i Milan Rochowski (VIIIc) oraz Janek Adamowicz, Kuba Baltyn, Janek Czekajewski, Kuba Grudziński, Bartek Dobiech, Hubert Mazur, Szymon Żebrowski (wszyscy VIIc).

2019-11-01 21:17:23        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Wycieczka do Żarek

Uczniowie klasy I b i II b wyjechali w dniu 28 października na wycieczkę do Żarek, gdzie czekało na nich wiele niespodziane. W Starym Młynie przeżyli przygodę, przenosząc się do świata dawnych rzemiosł. W Manufakturze Hokus Pokus własnoręcznie wykonali kolorowe lizaki. Pracownia Etno Jura wprowadziła dzieci w świat zabawek  z naturalnych materiałów.

2019-10-29 22:09:05        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Projekt Krokus

28.10.2019 Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w 10 już edycji Projektu Krokus organizowanego w Polsce przez Żydowskie Muzeum Galicja  zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. Co rok rośnie liczba uczestników tego niezwykłego przedsięwzięcia na całym świecie. W ramach Projektu Krokus uczniowie klasy VI B posadzili cebulki żółtych krokusów.

2019-10-30 18:28:22        dodał(a): mariola        Autor: p. Iga Borowiecka-Grzywacz

Pocztówka z wakacji

21 października w Miejskiej Bibliotece w Radomsku została rozstrzygnięta XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Pocztówka z wakacji". W tym roku był mega wysoki poziom a prace przyjechały z całej Polski- Warszawy, Zamościa, Piotrkowa... Tym bardziej miło jest poinformować, że w swojej kategorii wiekowej 9-11 lat I miejsce zajęła uczennica klasy Vc naszej szkoły Julia Hofman za przepiękną pracę "Autoportret morski w okularach".

2019-10-30 22:42:58        dodał(a): mariola        Autor: p. Iga Borowiecka-Grzywacz

Klasa Vc w Muzeum

25 października klasa Vc wraz z paniami Igą Borowiecką-Grzywacz i Pauliną Szalińską włączyła się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej upamiętniającą miejsca pamięci narodowej związane z historią naszej Ojczyzny. Punktem docelowym był Areszt i ekspozycje związane z II wojną światową w naszym mieście. Muzeum Regionalne w Radomsku otworzyło przed nami swoje podwoje ale nie tylko my byliśmy gośćmi tego dnia, mijaliśmy się z grupami z innych szkół w Muzeum, na ulicach Radomska. Historia jest wciąż żywa.

Był taki pan - Leon Wyczółkowski

25 października grupa naszych uczniów miała wielką przyjemność obejrzeć wystawę gościnną w Muzeum Regionalnym w Radomsku "Był taki pan - Leon Wyczółkowski: malarstwo, rysunek grafika". To nie lada gratka zobaczyć dzieła wielkiego polskiego artysty w naszym mieście. "Wyczół" słynął ze świetnych obrazów i studiów o ciekawych temperaturowych kontrastach barwnych i takie też zostały pokazane w naszym mieście. Są też przykłady grafik i rysunki.

2019-10-30 23:12:34        dodał(a): mariola        Autor: p. Iga Borowiecka-Grzywacz

Urodziny biblioteki

Szkolna biblioteka 23 października 2019 r. obchodziła swoje urodziny. Uroczystość została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Tego dnia biblioteka przybrała odświętny wygląd.  Delegacje klas, a nawet całe klasy, przyszły do niej w odwiedziny. Były życzenia, wspaniałe prezenty, urodzinowe świeczki na torcie, tradycyjne 100 lat i piękne laurki.

2019-10-24 17:44:33        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Edukacja - segregacja

16 października 2019r. w klasie IIa gościły Panie z PGK w Radomsku. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób segregować odpadki i jakie kolory worków są do tego przeznaczone. Oprócz prelekcji odbyły się zajęcia praktyczne - warsztaty ekologiczne z wykorzystaniem tabletów z grą edukacyjną "Edukacja - segregacja". Mistrzyniami w segregowaniu śmieci zostały Julia Sowa i Klara Tutka. Brawo!!!

2019-10-24 17:44:33        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Kokoszczyk

Wyróżnienie w konkursie literackim

Dnia 23 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego "Słowem Pisane...", w którym wyróżnienie zdobył uczeń klasy VIa – Marcel Banaszek. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania z dreszczykiem. Gratulujemy!

2019-10-23 21:50:56        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka