Projekt Krokus

28.10.2019 Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w 10 już edycji Projektu Krokus organizowanego w Polsce przez Żydowskie Muzeum Galicja  zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. Co rok rośnie liczba uczestników tego niezwykłego przedsięwzięcia na całym świecie. W ramach Projektu Krokus uczniowie klasy VI B posadzili cebulki żółtych krokusów.

Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu, których liczbę szacuje się na około 1,5 miliona. Sadzenie krokusów zakończyła lekcja, podczas której uczniowie dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście. Kwiaty zostały tym razem zasadzone przed szkołą od ulicy 11-listopada. W naszej szkole akcje organizuje i przeprowadza pani Iga Borowiecka-Grzywacz. Najlepsze lekcje historii i tolerancji to "żywe lekcje", bez nich zapomnimy jak wiele cierpienia może nieść jeden człowiek drugiemu i przestaniemy wyciągać wnioski. To największa rola historii.

2019-10-30 18:28:22        dodał(a): mariola        Autor: p. Iga Borowiecka-Grzywacz