Smaki i osobliwości Kowalowca

2019-12-04 09:48:53        dodał(a): mariola

Wróżby Andrzejkowe w PSP7

Andrzejki to zdecydowanie jeden z bardziej magicznych okresów w ciągu roku. Dzień ten jest przepełniony niecodziennymi zabawami i idylliczną atmosferą.
W piątek, dnia 29 listopada 2019r., również w naszej szkole odbyły się obchody tego święta. Samorząd Uczniowski zorganizował magiczne stoisko, wypełnione przeróżnymi Wróżbami Andrzejkowymi: od rzucania kostkami, przez wybieranie kubeczków, aż po legendarne już serduszka.

2019-12-04 22:20:19        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Podziękowania

Opiekunowie szkolnego wolontariatu dziękują uczniom i rodzicom za ogromne zaangażowanie w akcję zbiórki zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Kłobucku. Dzięki naszym maskotkom, grom, puzzlom, książkom i innym zabawkom uśmiech z pewnością pojawi się na twarzach podopiecznych Domu Dziecka.

2019-12-03 16:15:41        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Konkurs biblijny

W czwartek 28 listopada odbyły się eliminacje rejonowe XXV Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas 4-5 szkół podstawowych.  Naszą szkołę  reprezentowali zwycięzcy  etapu szkolnego: Dawid Kancerek, Marcel Patalan i Szymon Wtorkowski. I właśnie Szymon Wtorkowski z klasy Va zdobył III miejsce w konkursie i zakwalifikował się do finału diecezjalnego, który odbędzie się w Częstochowie 5 marca 2020 r.

2019-12-03 00:09:33        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Szachiści na podium

W środę 27 listopada odbyły się Mistrzostwa powiatu radomszczańskiego w szachach drużynowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie - Karina Bałut, Bartłomiej Trajdos, Hubert Grabowski i Kacper Guziak zajęła III miejsce.
2019-11-28 21:28:31        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Andrzejki w klasie VIb

Uczniowie klasy VIb zorganizowali 27 listopada podczas godziny wychowawczej wróżby andrzejkowe, z których dowiedzieli się, co ich czeka w najbliższej przyszłości, kto pierwszy wyjdzie za mąż (ożeni się) oraz jakie będzie imię przyszłego małżonka. Zabawa przebiegała w radosnej atmosferze.

2019-11-27 23:04:27        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Zwycięstwo w konkursie Ogólnopolskim

Uczennica naszej szkoły Lena Grzybowska zdobyła I Miejsce w XIV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorami konkursu są Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych, Klasztor Ojców Franciszkanów z siedzibą w Siedlcach i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

2019-11-27 23:04:27        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Zdrowe odżywianie

Uczniowie klas 1-3 w ramach Tygodnia Walki z Nałogami pokazali jak ważne jest zdrowe odżywianie. Przygotowali drugie śniadanie pełne witamin i walorów odżywczych niezbędnych w dziecięcej diecie. Były kanapki, twarożki, sałatki, owocowe koreczki i świeżo wyciskane soki. Mali kucharze wykorzystywali zioła ze szkolnego ogrodu. Wszystkim dopisywał świetny apetyt.

2019-11-24 21:31:22        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Wystawa - Etnojura

W dniu 20 listopada uczniowie z klas Ib i II b zorganizowali dla kolegów ze szkoły i Rodziców wystawę swoich prac zatytułowaną Etnojura. Dzieci pokazały prace wykonane podczas warsztatów w Pracowni Zabawy EtnoJura w Żarkach.  Były to zwierzęta i grzyby motane z siana, ozdobione wyłącznie naturalnymi elementami: ziarnami, brzozowymi gałązkami. Ich wykonanie  sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji.

2019-11-24 19:40:55        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Brylik

Szlachetna paczka