Czy nasza szkoła pamięta?
Oczywiście, że tak! Społeczność szkolna bierze udział w akcji #szkołapamięta i w jej ramach od kilku dni podejmuje szereg działań, których relacja wkrótce ukaże się na naszej stronie.
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Kinowe popołudnie
W dniu 28 października, w godzinach popołudniowych, sala nr 6 zamieniła się w pełnowymiarową salę kinową. Uczniowie klasy 4a obejrzeli film pt. "Dzienniczek cwaniaczka". Spotkanie integracyjne odbyło się z okazji "Dnia Dyni". W trakcie seansu nie zabrakło pozytywnych emocji.
CodeWeek - czyli Tydzień Kodowania
W dniach 9-24 października 2021 odbyła się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Co to jest CodeWeek?
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce.
Jak zbudować zintegrowany zespół klasowy?
W ramach prowadzonych działań pt." Klasa bez barier" uczniowie klasy 4a wzięli czynny udział w lekcji integracyjnej. W pierwszej części zajęć, uczniowie wyrażali swoje samopoczucie, emocje, malując minki na jesiennych darach natury, kasztanach. Powstały "Emokasztany" klasy 4a, każdy w innym nastroju i humorze . W drugiej części, uczniowie w grupach odrysowywali nawzajem swoje dłonie, podpisywali je i ozdabiali. Później wszystkie umieściliśmy na drzwiach. W tym dniu stworzyliśmy atmosferę sprzyjającą nawiązaniu relacji między uczniami klasy 4a, zachęcając ich do interakcji. Był to czas współdziałania, integracji i zabawy. Zobaczcie sami....
PLEBISCYT - SZKOŁA NA MEDAL
Jest nam niezmiernie miło poinformować naszą społeczność szkolną i lokalną, że zostaliśmy nominowani w plebiscycie Najlepsza Szkoła Roku. Nie trzeba pisać, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 to niezwykła placówka, która kształci mądrych i odpowiedzialnych ludzi. Baza dydaktyczna tej szkoły jest niewątpliwie na wysokim poziomie. Wspomaga to zapewne proces edukacji uczniów ale też i jest pomocna dla nauczycieli. Tu się cały czas coś dzieje . Projekty, wymiany, nietuzinkowe konkursy, wycieczki, dużo uśmiechu ale i też wytężonej pracy obu stron, która uwierzcie... zaowocuje szybciej niż myślicie. Mózg się gotuje. Ten kto uczęszczał do tej szkoły wie, że niejeden wspaniały absolwent wyszedł spod skrzydeł tutejszych pedagogów. GŁOSUJEMY! Kto jest za? Łapka w górę
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbył się 1 października 2021.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
W bibliotece szkolnej w dniu 19 października 2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 11 uczniów klas IV- VI. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie, ulubione fragmenty prozy dla dzieci i młodzieży.
Celem konkursu było wspieranie rozwoju czytelnictwa i kultury czytelniczej, a także kształtowanie umiejętności pięknego czytania i uczenie pozytywnego współzawodnictwa.
Przygotowania do wyjazdu do Slatiny
Uczniowie i nauczyciele PSP7 w Radomsku realizują od 1 września projekt pt. „Pokaż język” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Do tej pory udało się już przeprowadzić rekrutację, w wyniku której komisja rekrutacyjna wyłoniła grupę 11 dziewcząt i 9 chłopców, którzy pojadą do miejscowości Slatina, położonej w południowej części Rumunii. Od 18 do 20 października pani Aleksandra Gniłka - koordynatorka projektu wraz z panią Ewą Kaczką - nauczycielką języka angielskiego przebywały w mieście partnera projektowego na wizycie przygotowawczej, która miała na celu ustalenie szczegółów związanych z realizacją programu. W czasie pobytu w szkole w Slatinie została podpisana umowa o współpracy, nauczycielki mogły poznać placówkę, uczniów i nauczycieli. Zostały przyjęte bardzo serdecznie. Uczniowie rumuńscy już się nie mogą doczekać przyjazdu kolegów z Radomska, którzy w październiku rozpoczęli przygotowania do wizyty- biorą udział w warsztatach tematycznych - tanecznych, filmowania smartfonem, językowych czy fotograficznych. Szkoda tylko, że planowany na początek listopada termin wyjazdu, trzeba będzie przełożyć ze względu na lockdown, który wprowadzono w Rumunii. Program jest realizowany w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Radomska – Pan Jarosław Ferenc. Szkoła pozyskała na ten projekt 120 628zł.
Uroczyste ślubowanie klas I
Uroczyste ślubowanie rozpoczął program słowno-muzyczny przygotowany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Następnie pierwszoklasiści składali uroczyste przyrzeczenie i jednocześnie zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej, a także do grona czytelników biblioteki szkolnej. Na zakończenie akademii odbył się koncert Zespołu "Rekiny Sceny", którego menadżerem jest Pan Artur Grządziel. Grupa niezwykle utalentowanych muzyków zaprezentowała pięć utworów.
Przez dziurkę od klucza
Uczniowie klas I-III wzięli dziś udział w audycji umuzykalniającej pod tytułem "Przez dziurkę od klucza". Młodych słuchaczy w świat muzyki klasycznej wprowadzili muzycy z Filharmonii im. Bronisława Hubermana w Częstochowie.