Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

W bibliotece szkolnej w dniu 19 października 2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 11 uczniów klas IV- VI. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie, ulubione fragmenty prozy dla dzieci i młodzieży.

Celem konkursu było wspieranie rozwoju czytelnictwa i kultury czytelniczej, a także kształtowanie umiejętności pięknego czytania i uczenie pozytywnego współzawodnictwa.

Zebranych serdecznie powitała Pani Dyrektor Elżbieta Jasiulewicz i  życzyła wszystkim konkursowiczom odniesienia sukcesu.
Przy ocenianiu czytania jury w szkładzie:  Małgorzata Fimowicz- Bednarska, Małgorzata Szyda, Joanna Kubala brało pod uwagę:

- dobór repertuaru,

- technikę (staranna wymowa, artykulacja głosek, właściwe akcentowanie),

- interpretację tekstu.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Kinga Klekowska kl.     VI b

II miejsce - Matviy Borynyak kl.    IV b

III miejsce - Hanna Nycz kl.          V a

Gratulujemy zwycięzcom!

Z przjemnością informujemy również, że uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce, będą reprezentowali naszą szkołę w V Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania "Zaczarowany świat książek" w dniu 28.10.2021 r. Nasza Szkoła jest współorganizatorem tego cyklicznego wydarzenia.

2021-10-25 20:23:58        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda