Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbył się 1 października 2021.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

My jak co roku przystąpiliśmy do zabawy czynnie uczestnicząc w zadaniach. Oto co przygotowaliśmy:

1. Minitesty z tabliczki mnożenia "na czas".

2. Klasy musiały wykonać jesienno-tabliczkową dekorację drzwi wejściowych do swoich sal.

3. Konkurs plastyczny dla klas 4 i 5  „Model liczydła matematycznego” wykonanego dowolną techniką i z dowolnych elementów ( typu kasztan, jarzębina itp.).

4. Konkurs plastyczny dla klas 6 „ Projekt banknotu z wykorzystaniem portretów słynnych matematyków”.

5. Konkurs, tym razem filmowy dla klas 7 i 8. Nagraj film o tematyce tabliczkowej. Filmik może być śmieszny ale musi być pouczający. Forma Tic Tokowa.

Poniżej zamieszczamy zwycięzców poszczególnych konkursów

DEKORACJE SAL LEKCYJNYCH

I MIEJSCE KLASA 7A

II MIEJSCE KLASA 4B