Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca!

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca! ❤️????
Z tej okazji nasza szkoła również przyłącza się do akcji.
#CałaPolskaCiśnieKlatę !!! ????❤️????
Uciska straż pożarna, uciska policja, uciskają dzieci i dorośli, wszyscy uciskają, by przypomnieć jak ważna jest resuscytacja i pierwsza pomoc! ????????

2021-10-17 18:31:39        dodał(a): mariola

Dnia Edukacji Narodowej

W środę 13 października uczniowie klasy IIa i IId wraz z Panią Joanną Muszyńską oraz Panią Dorotą Idzikowską zaprosili nas na wspaniałą uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej ????‍????????‍????. Dzieci recytowały piękne wiersze, śpiewały piosenki, a także sprawdziły wiedzę naszej kadry ????. Bardzo się napracowali, a efekty zobaczcie sami ????

2021-10-17 18:31:39        dodał(a): mariola        Autor: p. Groszek - Solecka

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk ????????????????. Z tej okazji szkolna pielęgniarka ????‍⚕️ przeprowadziła w klasach pierwszych zajęcia w ramach akcji edukacyjnej, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przenoszenia chorób przez brudne dłonie. ????

2021-10-17 17:45:53        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

10 października obchodzony był Dzień Gier Planszowych ???????? Dziś klasa Ic uczciła to święto i utrwalała zdobyte wiadomości dzięki zastosowanym podczas lekcji grom i zabawom dydaktycznym. Uczniowie doskonalili umiejętność rozpoznawania warzyw i owoców ????????????????????????????????, dobierania par-zwierzę i jego dom ????????????????????, ćwiczyli pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, a także utrwalali poznane głoski. ????️????️????️????️????️???????????? Zajęciom towarzyszyła pozytywna energia i dużo uśmiechu ????????

2021-10-17 18:05:16        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Dni wolne

Informuję Państwa, że dni 14 i 15 października 2021 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Świetlica szkolna w ww dniach będzie pełnić dyżur w godzinach 7.00-16.00

p. R. Bartnik

2021-10-11 11:34:35        dodał(a): mariola

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła napisała wniosek

o udzielenie wsparcia finansowego w ramach projektu

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

i jest jedną z dwóch szkół z Radomska, których wniosek rozpatrzono pozytywnie.

2021-10-08 17:24:02        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

WYCIECZKA DO BEŁCHATOWA

Wczoraj, 7 października klasa Ia i Ic odwiedziły wystawę interaktywną PGE "Giganty Mocy" w Bełchatowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Woltuś górnikiem" ⛏️ oraz "Pszczółka - giga przyjaciółka" ????????. Poznali historię kopalni i elektrowni w Bełchatowie oraz pracę górnika, a także pszczelą rodzinę i dary natury jakie wytwarza. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój i dużo uśmiechu. ????????

2021-10-08 17:24:02        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

"Nakręć się na pomaganie"

PSP nr 7 w Radomsku wznawia społeczną akcję zbierania nakrętek. To akcja charytatywno - ekologiczna, podczas której zbieramy plastikowe nakrętki, aby pomóc dziewczynce z Naszego Miasta, która choruje na Zespół Retta. Włącz się do akcji.

2021-10-06 22:44:38        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Młodzieżowa Akademia Liderów Klimatu

27.09 br. ruszyła rekrutacja do Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu w Radomsku.

Projekt Młodzieżowa Akademia Liderów Klimatu realizowany jest przez Fundację WiseEuropa i Urząd Miasta Radomska.

Projekt jest adresowany do uczniów radomszczańskich szkół w wieku 13- 19 lat.

Istotą projektu jest przekazanie młodym mieszkankom i mieszkańcom Radomska wiedzy na temat globalnych wyzwań klimatycznych i ich lokalnego kontekstu oraz zainspirowanie ich do podejmowania konkretnych działań na rzecz klimatu w swoim najbliższym otoczeniu, w dialogu ze społecznością lokalną i władzami miasta.

W ramach Akademii zrealizowany zostanie cykl warsztatów, debata publiczna i narada klimatyczna. Warsztaty odbywać się będą w czasie tygodnia szkolnego, w systemie comiesięcznych, 2-dniowych spotkań od października do grudnia 2021 r. Działania rozpoczniemy od debaty “Radomsko z klimatem dla młodych” w październiku 2021 r., a zakończymy naradą klimatyczną w lutym 2022 roku.

Harmonogram wydarzeń Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu:

20 – 21.10.2021  Debata otwierająca i I warsztat "Zmiany globalne - realia lokalne"

17 – 18.11.2021  II warsztat "Głos młodych ludzi w mieście"

8 – 9.12.2021  III warsztat "Przyszłość Radomska"

11.02 2022  Narada Klimatyczna

Do udziału w projekcie zapraszamy młode osoby, które chcą rozwijać swoją wiedzę na temat wyzwań związanych ze zmianą klimatu oraz aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

Szczegółowe informacje o projekcie Młodzieżowa Akademia Liderów Klimatu oraz formularz rekrutacyjny dostępne są na stronie https://wise-europa.eu/mlodziezowa-akademia-liderow-klimatu-w-radomsku/

Zachęcamy do kontaktu: malk@wise-europa.eu

Rekrutacja trwa do 10.10.2021 r.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

2021-10-05 19:21:45        dodał(a): mariola

Dzień Chłopaka w klasie IC

Klasa Ic kończy świętowanie Dnia Chłopaka w kinie na seansie filmowym "Mała Wielka Stopa 2". Oczywiście świętowanie zaczęliśmy już 30 września. Były wspólne zabawy, nietypowe zadania, dużo uśmiechu, radości, a także nieco słodkości ???? Nasi chłopcy spisali się na medal i otrzymali zaszczytny tytuł SUPER CHŁOPAKA????????

2021-10-05 19:21:45        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka