Konferencja szkoleniowa "Uczeń obcojęzyczny w polskiej szkole"

21 kwietnia w Naszej Szkole odbyła się konferencja szkoleniowa "Uczeń obcojęzyczny w polskiej szkole". Serdecznie dziękujemy za współpracę NODN MODUM , wykladowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filii w Piotrkowie Trybunalskim, lektorom, nauczycielom języka polskiego jako obcego, tłumaczce przysięgłej języka ukraińskiego, pani psycholog oraz Fundacja Szkoła z Klasą . ???? Ogromnie cieszymy się, że nasza konferencja wzbudziła tak duże zainteresowanie. Dziękujemy za przybycie wszystkim Dyrektorom i Nauczycielom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także wszystkim zaproszonym Gościom Mamy nadzieję, że to był dla Państwa owocny czas. ????

2023-04-23 22:12:32        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Memy promujące Siódemkę

Miło Nam poinformować, że został rozstrzygnięty graficzny konkurs "Memy promujące Siódemkę" ????, którego fundatorem nagród jest odzieżowa marka Reporter Young.
???? I miejsce ex aequo Julian Miarka, uczeń klasy 7b i Daniel Karkoszka, uczeń klasy 8d;
???? II miejsce ex aequo Julia Depta, uczennica klasy 8c i Amelia Małek, uczennica klasy 8b;
???? III miejsce Dawid Konieczny, uczeń klasy 6a;
???? Wyróżnienie ex aequo Dominik Kowalski, uczeń klasy 8b i Seweryn Bezulski, uczeń klasy 8c.

Gratulujemy zwycięzcom. ????????????????????

2023-04-23 22:04:41        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Tuliszkowski Talent Show

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla Uczniów Szkół Podstawowych "Tuliszkowski Talent Show" https://www.facebook.com/tuliszkow

Spójrzcie jakie piękne prace wykonali ???? ????️????????️????️????❤️

Prace tekstowe ????????️????:

1. Julia Kaźmierska klasa 8 a „Tusz” Alice Broadway
2. Marta Drogosz klasa 8 b „Opowiem o tobie gwiazdom” Edyta Prusinowska
3. Patrycja Łyp klasa 5 b "Przyjaciółki" Shannon Hale
4. Lena Grzybowska klasa 8 d

Prace plastyczne ????️????????️:
1. Alicja Śmigielska klasa 1 d „Świat chomika Hubercika” Betty G. Birney
2. Julia Majsy klasa 6 b „Sekret ścieżki wiatrów” Helena Dahlgren
3. Jakub Palinceusz klasa 4a „Mikołajek” Rene Goscinny Jean Jacques Sempe
4. Julia Depta klasa 8 c „Gdzie śpiewają raki” Delia Owens

Gratulacje dla wszystkich uczestników ????????????????❤️

2023-04-22 16:26:56        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Miejskie i Powiatowe Zawody w Koszykówce

???? Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Miejskie i Powiatowe Zawody w Koszykówce ⛹️⛹️‍♀️ 3x3 chłopców i dziewcząt z klas 4-6 . Dziewczęta zajęły ????2 miejsce, natomiast chłopcy ????wygrali i miasto i powiat nie ponosząc porażki ???????????? . Naszą szkołę wśród chłopców reprezentowali: Brunon Rotkiewicz, Antoni Koziński, Kacper Figa, Matviy Borynyak. Z przyczyn formalnych nie mogli zagrać ale dzielnie wspierali kolegów Tymon Łapeta i Ernest Bugajczyk.
Dziękujemy zwycięzcom za trud włożony w przygotowania i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych ????????????⛹️❤️

Gratulacje należą się także trenerom Panu Jackowi Jasnosowi ???????????? i Panu Łukaszowi Cichucie ????????????

2023-04-20 22:52:21        dodał(a): mariola

Wspaniała wiadomość

????Mamy wspaniałą wiadomość !!!
Uczeń klasy Ic Aleksander Sowiński zdobył ????I miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas I-III objętych terapią logopedyczną "Wierszyki Ćwiczące Języki - Dzieciaki Łobuziaki", który odbył się 18 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Radomsku.
Naszą szkołę reprezentowała również pięknie uczennica klasy IIb Iga Oleszczak.

Brawo dla naszych uczniów???????? i wielkie gratulacje dla Olka????????????❤️.

2023-04-20 21:39:13        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Dary do Schroniska

Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za bezinteresowną pomoc i przekazanie darów do Schroniska. ❤️

2023-04-20 21:36:29        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Chcemy stworzyć przestrzeń do dyskusji

zdj. radomsko24.pl

2023-04-19 22:55:03        dodał(a): mariola

"Bodajbyś cudze dzieci uczył"

zdj. radomsko24.pl

2023-04-18 08:56:39        dodał(a): mariola

Warsztaty pszczelarskie

????????Warsztaty pszczelarskie, w których dziś wzięli udział uczniowie naszej szkoły były fantastyczną lekcją przyrody. ????

Jak powstaje miód? Dlaczego pszczelarz nosi kombinezon? Czy pszczoły zapadają w zimowy sen? Jakie akcesoria są potrzebne pszczelarzowi? Tego wszystkiego i o wiele więcej dowiedzieliśmy się podczas dzisiejszych warsztatów. Uczniowie mieli szczególne zadanie, które polegało na odszukaniu wśród pszczół królowej ????, a na zakończenie wykonali woskowe świece.

Ślicznie dziękujemy IMAGO GRUPA za tak interesujące warsztaty. ????????

2023-04-17 18:02:09        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Lekcja muzealna

Klasa 3b wzięła udział w lekcji muzealnej. Przewodnik oprowadził uczniów po Muzeum Regionalnym w Radomsku, a także w bardzo ciekawy sposób opowiedział o astronomicznej wystawie z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także wystawie archeologicznej dotyczącej Radomska i okolic.

2023-04-17 17:40:06        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Kaczmarczyk