POWODZENIA!!!

2023-05-23 07:04:03        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Szkolny konkurs - Łamijęzyczkowe przygody

11 maja odbył się szkolny etap konkursu „Łamijęzyczkowe przygody". Uczniowie zaprezentowali wiersze z trudnościami artykulacyjnymi oraz różnorodną wartość interpretacyjną swoich utworów.☺️
Miło nam poinformować, że do II etapu, który odbędzie się 5 czerwca 2023r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, zakwalifikowali się: Alicja Śmigielska kl. 1D, Małgorzata Kluczewska kl. 2C oraz Miłosz Matras kl. 3A. Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia dla Kornelii Wośko z kl. 1B oraz Hani Pichit z kl.1C. ????????????

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ciekawe interpretacje.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. ????????

2023-05-17 14:13:57        dodał(a): mariola

Trzecie miejsce w półfinale województwa w koszykówce

Tegoroczne zmagania w koszykówce 3x3 młodzi koszykarze z naszej szkoły zakończyli na trzecim miejscu w półfinale województwa. Szkołę reprezentowali Brunon Rotkiewicz, Mateusz Borynyak, Antoni Koziński i Walentyn Aleksiejev. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu.

2023-05-16 18:05:34        dodał(a): mariola

Uroczystości szkolne

Maj to piękny miesiąc pełen kwiatów i przeróżnych uroczystości. W naszej szkole dzisiaj świętowali uczniowie klas I-III, którzy przygotowali heppening. Przypomnieliśmy sobie ważne daty: ????????1 maja Świeto Pracy, ????????2 maja Dzień Flagi, ????????3 maja Dzień Konstytucji. Nie zapomnieliśmy też o mamach, których święto kończy miesiąc maj. ????‍????‍???????? Na koniec wszystkie dzieci utworzyły żywa flagę i odśpiewały hymn. WYPADLIŚMY WSPANIALE!!!! ????????????????

2023-05-16 09:28:56        dodał(a): mariola        Autor: p. D. Idzikowska

Z kulturą mi do twarzy

Uczniowie klasy 1a zrealizowali w ramach innowacji pedagogicznej "Z kulturą mi do twarzy" projekt edukacyjny "Moje miasto- moja duma". Zapoznanali się z symbolami i historią miasta. Poznali zabytki i wiele ciekawostek o Radomsku. Efekty pracy pierwszaków można zobaczyć na szkolnym korytarzu. ????????

2023-05-11 05:38:22        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź

Muzyczne ananasy z Siódemkowej klasy

Dzisiaj ruszył koncert życzeń Nauczycieli PSP7 pt. "Muzyczne ananasy z Siódemkowej klasy" ????????????????????. Utworów można wysłuchać w aktywnie działającym, szkolnym radiowęźle. ????????????????????️????
Nauczycieli, którzy jeszcze nie oddali swoich ulubionych utworów muzycznych, serdecznie do tego zachęcamy. ????
Oto relacje z pierwszego dnia. ????????????????????

2023-05-08 19:26:45        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska, p. A. Prudło

III miejsce w zawodach powiatowych chłopców w sztafecie 4x100 i 4 m w sztafecie olimpijskiej

5 maja reprezentacja naszej szkoły wywalczyła ???? III miejsce w zawodach powiatowych chłopców klas 7-8 w sztafecie 4x100 i 4 m w sztafecie olimpijskiej. Serdecznie gratulujemy chłopakom ???? i trenerowi Sebastianowi Mysłkowi ????

2023-05-08 19:18:40        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Znamy zwycięzców konkursu literackiego!

28 kwietnia 2023 roku rozstrzygnięty został szkolny konkurs literacki, który adresowany był do uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy pisali lepieje o dowolnej tematyce. Zwyciężył Mikołaj Garbaciak z klasy IVB, drugie miejsce zajęli: Oskar Gnoiński (klasa VIII D) i Justin Nems (klasa IV A), a trzecie Szymon Starczewski (klasa V C) i Patryk Migodziński (klasa VI A). Wyróżnienia otrzymali: Marcel Gnoiński (klasa V C), Martyna Śpiechowicz (klasa VIII C) i Miłosz Wilk (klasa VIII D).
Lepiej to krótki, jednozdaniowy, często nonsensowny, groteskowy wierszyk. Zbudowany jest z dwóch ośmiozgłoskowych wersów. Pierwszy wers zaczyna się od jednego ze słów: lepiej, lepszy, lepsza, lepsze, a drugi od słów: niż, niźli, niżeli, aniżeli. Konkurs zorganizowany był w ramach ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”.
Przeprowadziły go nauczycielki języka polskiego: Agnieszka Prudło i Agnieszka Nowakowska.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów! ????????

2023-04-29 12:45:50        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło, p. A. Nowakowska

Szkolne konkursy z okazji Dnia Ziemi

Pan Dyrektor wręczył laureatom szkolnych konkursów pt. „Eko-przyjaciel” i "Plakat promujący Dzień Ziemi" dyplomy wraz z nagrodami. Najbardziej pomysłowe i kreatywne prace przygotowali:
♻️Alicja Ościk,
????Nadia Bartosik,
????Hubert Ciupa,
????Bartłomiej Blada,
????Amelia Łęgowik,
????Julia Kaźmierska,
????Marcel Gnoiński,
????Maja Wiecha.
Ogromne gratulacje. ????

2023-04-29 12:30:26        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala, p. B. Biegarczyk

Warsztaty czytelniczo – plastyczne

W dniu 27 kwietnia uczniowie klasy 2 c udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Radomsku na warsztaty czytelniczo – plastyczne ????????????????. Utrawlili wiedzę o poznanych owadach, a także mieli okazję poznać nową technikę plastyczną, jaką było farbowanie soli i wykonanie z niej kolorowego motyla. ????

2023-04-29 12:28:05        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka