Targi Edukacyjne w naszej szkole

29 marca 2023 już po raz siódmy odbyły się w naszej szkole Targi Edukacyjne. Na nasze zaproszenie odpowiedziały wszystkie szkoły ponadpodstawe z Radomska oraz Szoła z Dobryszyc i Kleszczowa. Uczniowie klas ósmych i ich Rodzice mogli osobiście porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkół średnich oraz zapoznać się z ich ofertą edukacyjną. Tradycyjnie Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozwoliły na osobisty kontakt bez konieczności odwiedzania poszczególnych szkół. Dziękujemy za przybycie.

2023-03-31 16:19:01        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Kozłowska

Wielkanocne zwyczaje i obrzędy

29 marca klasa 3c uczestniczyła w lekcji muzealnej "Wielkanocne zwyczaje i obrzędy". Uczniowie mogli zobaczyć jak powstają przepiękne palmy i inne świąteczne ozdoby wykonywane przez panie ze Stowarzyszenia Rękodzieła w Opocznie.

2023-03-30 21:49:24        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch

Gratulacje dla Izy

Izabela Stolarek uczennica klasy 3b zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym Biblioteki Miejskiej w Radomsku pt. " Z górki na pazurki". Serdecznie gratulujemy. ????????????????

2023-03-30 20:13:25        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Kaczmarczyk

Warsztaty w Muzeum Regionalnym

„Palmy Wielkanocne” to warsztaty w Muzeum Regionalnym, w których uczestniczyli dziś uczniowie klasy I B i II B. Z pewnością własnoręcznie wykonana i poświęcona palemka przyniesie wiele szczęścia.

2023-03-30 20:42:14        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Turystyczna Szkoła - Mobilne Centrum Edukacji

W dniach 27-28 marca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 gdzie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach Turystyczna Szkoła - Mobilne Centrum Edukacji

To była ciekawa i bardzo wartościowa lekcja dla naszych uczniów. ????????️????????‍♀️????️????⛷️????????

2023-03-30 20:25:00        dodał(a): mariola

Targi edukacyjne w Siódemce!!!

???????????? ZAPRASZAMY NA TARGI EDUKACYJNE DO SIÓDEMKI ❗❗❗

????2️⃣9️⃣marca 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣r.

????godzina1️⃣7️⃣.0️⃣0️⃣

2023-03-27 20:15:06        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Kozłowska

Wycieczka do Żarek

Gdzie można własnoręcznie wykonać pyszną pizzę, wiele się nauczyć, wziąć udział w warsztatach artystycznych oraz wykonać kolorowe słodkości ❔❔❔???? Oczywiście w Żarkach, gdzie dziś wybrali się uczniowie klas 1c i 2c. ???????????????????? W Przystani Leśniów wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych, których efektem były smakowite pizze. ???????? Następnie odwiedziliśmy Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie, gdzie odkryliśmy tajniki rzemieślniczych zawodów: szewstwa, bednarstwa, kołodzjejstwa, piekarstwa i młynarstwa. ????????⚙️????️Dzieci mogły też samodzielnie spróbować pozyskać mąkę. Kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty w Etno Pracownii, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach tworzenia zajączków z naturalnych materiałów. ???????? Na sam koniec udaliśmy się do najsłodszego miejsca w Żarkach, czyli Manufaktury Słodyczy Hokus Pokus. To własnie tutaj wzięliśmy udział w warsztatach tworzenia lizaków we wszystkich kolorach tęczy. ???????????? Uczniowie spędzili ten dzień niezwykle miło, przyjemnie i smacznie. ????????

2023-03-29 15:57:57        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

MURARKI OGRODOWE w naszym szkolnym gronie

"Pszczoły"
Mają domek swój nieduży,
Który im do pracy służy

Oraz siły niespożyte...
Takie to są pracowite!
A każda z nich wciąż się trudzi
Żeby zrobić coś pożytecznego dla ludzi.
Od wczoraj do naszego szkolnego grona dołączyły MURARKI OGRODOWE. ????
Murarki to gatunek pszczół, które są pozbawione żądła, dlatego nie należy się ich obawiać, gdyż są całkowicie niegroźne dla człowieka.
Domek dla naszych nowych przyjaciół zbudował uczeń klasy 1 D- Staś Grządziel z tatą, za co serdecznie dziękujemy. ???????? Mamy nadzieje, że nowym lokatorom spodoba się w naszym ogrodzie. ????????‍????????‍????????????

Dlaczego pszczoły murarki są ważne i pożyteczne:
????Skutecznie i z wysoką efektywnością zapylają kwiaty.
????Są one gatunkiem wiosennym – aktywnie funkcjonuje wiosną i latem, a w okresie przekwitania kwiatów przechodzą w stan spoczynku.
????Obecność człowieka jest im absolutnie obojętna – nie wykazują agresji wobec ludzi, nawet przy bliskim kontakcie.

2023-03-28 23:47:19        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala

Konkurs na imię dla Misia rozstrzygnięty!!!

???? Niezmiernie miło nam poinformować, że konkurs na imię dla Misia ???? został rozstrzygnięty !!! Nasz szkolny przyjaciel od dziś nazywa się TRAUGUŚ ???? Zwyciężczynią została Gabriela Rudaś z klasy Ic.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu ❤️ i gratulujemy zwyciężczyni ????????????

2023-03-27 19:40:38        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Projekt "DO IT YOURSELF & HAND ON"

2023-03-27 19:40:38        dodał(a): mariola