#skarpetkowewyzwanie

???? ????Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w „Skarpetkowym Wyzwaniu” ????????????

Wtorek 21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny ????????☀️????????, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki????????????. To świetna okazja do nauki tolerancji i empatii w stosunku do osób z niepełnosprawnością. Akcja ma na celu uświadamianie ludziom, że osoby dotknięte tym schorzeniem genetycznym mają takie same potrzeby jak każda zdrowa osoba i oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji. ❤️✌️????

Okażmy solidarność z osobami dotkniętymi tą wadą genetyczną. ????????❤️

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa (mile widziane zdjęcia Waszych kolorowych skarpetek w komentarzach)???? ????????

2023-03-16 23:24:54        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

"Dzień bez plecaka"

????️???????????? Pierwszy Dzień Wiosny ???????????? zbliża się wielkimi krokami..., w związku z tym, Samorząd Uczniowski ogłasza akcję, która również w tamtym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, a mianowicie "Dzień bez plecaka".

21 marca br. (wtorek) zamień tradycyjny plecak lub torbę, na coś innego, oryginalnego.

Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone ????????????.

Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy w tym dniu ????.

2023-03-15 17:23:59        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Kornelia, uczestniczką VI edycji The Voice Kids

???? Miło nam poinformować, że Kornelia Woźniak, uczennica klasy 5a, jest uczestniczką VI edycji The Voice Kids ????????????. Zarezerwujcie sobotni wieczór 11 marca i oglądacie razem z nami występ Kornelii trzymając kciuki aby wszystkie fotele jurorów obróciły się.

2023-03-10 15:09:15        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

"Pełna miska dla Schroniska"

Wolontariat Szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim ogłasza zbiórkę karmy.
Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w zbiórce karmy i innych rzeczy dla zwierząt ????‍????????????????‍⬛, przebywających w Radomszczańskim Schronisku ❤️.

Do końca marca zbieramy karmę suchą, mokrą, a także żwirek, zabawki, środki czystości.

Prosimy o przynoszenie rzeczy do portierni szkolnej.

2023-03-10 15:09:15        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Uczniowie Naszej Szkoły wezmą udział w wymianie młodzieży

Już wkrótce Uczniowie Naszej Szkoły wezmą udział w wymianie młodzieży pn. DO IT YOURSELF & HAND ON ❤️????????, która realizowana jest przez Fundację Semper Art z ramienia Erasmus +, Petrklíč help z Czech oraz Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs z Łotwy. ???? ❤️???????? ????????????

2023-03-10 15:09:15        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Konkursy w ramach Dnia Kobiet - rozstrzygnięte

Miło Nam poinformować ????????????, że zostały rozstrzygnięte konkursy zorganizowane w ramach Dnia Kobiet ????????????????.
Tytuł najsympatyczniejszej Pani Nauczycielki, otrzymały: ???? Pani Katarzyna Wilkoszewska- Cyganek; ???? Pani Aleksandra Chowaniec; ???? Pani Mariola Wiśniewska.
Tytuł najfajniejszej koleżanki, otrzymały: ???? Mariia Svitych, kl. 8b; ???? Oliwia Witas, kl. 7a; ???? Emilia Tomala, kl. 3a; ???? Blanka Barańska, kl. 2b.
W kategorii "wyjątkowe nakrycie głowy": ???? Pani Kamila Cichuta; ???? Pani Mariola Pokropska; ???? Martyna Śpiechowicz, kl. 8c; ???? Lena Zbroja, kl. 5c; ???? Nadia Wielkich, kl. 2a; ???? Julia Wróblewska, kl. 2a.
Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy ????????????.

2023-03-09 18:24:16        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Dzień Kobiet w 1B

Uczniowie klasy I b spędzili Dzień Kobiet nietypowo. Odwiedziliśmy w tym dniu strażaków ????‍????????, którzy opowdzieli nam o swojej pracy, pokazali wozy strażackie i narzędzia, których używają podczas swoich akcji????. Na koniec spotkania złożyli życzenia dziewczynkom????????. Wszyscy bawili się wyśmienicie!????

2023-03-09 18:24:16        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Brylik

Obchody Dnia Kobiet w Siódemce

❤️????????????????????
???? Samorząd Uczniowski roznosił tulipany ???? i cukierki ????; ???? były konkursy ????; ???? akcja "wyjątkowe nakrycie głowy" ????; ???? ścianka do sesji zdjęciowej ????????. Oto relacja z tego wyjątkowego Dnia ????????????????. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę ????????❤️.

2023-03-08 20:16:11        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Dzień Kobiet w 2b

Dziś uczniowie naszej klasy zostali zaproszeni przez młodzież ZSDiOŚ na super ciekawe zajęcia. Dziewczynki poznawały tajniki zawodu stylistki. ????????✂️Starsze koleżanki wykonały drugoklasistkom przepiękne fryzury. Chłopcy natomiast uczestniczyli w pokazach musztry, samoobrony i pierwszej pomocy przygotowanych przez klasę mundurową ????????????

2023-03-08 20:03:47        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Projekt zdrowie

Jak zbudowany jest człowiek? ????????????‍♀️ Jakie są objawy przeziębienia? ???? Co robić, aby nie chorować? Jak prawidłowo dbać o zęby? ????
Na czym polega praca pielęgniarki? ????Czym zajmuje się stomatologia? ????Na te i wiele innych pytań odpowiedź znaleźli uczniowie klasy drugiej, którzy w tym tygodniu zakończyli projekt zdrowie.

Co działo się podczas zajęć?????

2023-03-06 20:59:40        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka