Warsztaty czytelniczo – plastyczne

W dniu 14 kwietnia uczniowie klasy 1 D udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Radomsku na warsztaty czytelniczo – plastyczne ????????????????. W trakcie zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zachodzących wiosną w przyrodzie zmian, nawyków zwierząt i ptaków???????????????? oraz przygotowały pracę plastyczną pt. „Talerz dla bociana” ????. Na koniec dzieci wysłuchały baśni pt. „Brzydkie kaczątko” napisanej przez duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena i wyciągnęły z niej piękne, bardzo mądre wnioski. Cytując za Wojtusiem „nigdy nie wolno źle traktować osób, które wydają nam się z jakiegoś powodu gorsze, bo w każdym człowieku kryje się coś wyjątkowego” ????????????❤????.

2023-04-17 17:34:14        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala

Światowy Dzień Wody

Z okazji Światowego Dnia Wody prelekcję w naszej szkole przeprowadziły Panie z PGK w Radomsku. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas młodszch. Dzieci dowiedziały się m.in. skąd bierze się woda w naszych domach, jak oszczędzać wodę oraz ile wody jest w nas? Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji. Dziękujemy Paniom z PGK za ciekawe przedstawienie tematu.

2023-04-14 21:16:00        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Suszczyk

Życzenia dla emerytowanych Nauczycieli oraz Pracowników Administracji i Obsługi PSP7

Społeczność Szkolna "Siódemki" nie zapomniała o świątecznych życzeniach ???????????? dla emerytowanych Nauczycieli oraz Pracowników Administracji i Obsługi PSP7.
Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego roznieśli przed Świętami kartki, życząc zdrowia, szczęścia ????, nadziei oraz dużo sił do pokonywania wszystkich napotkanych trudności.

2023-04-13 17:03:20        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Życzenia Świąteczne

2023-04-05 14:00:42        dodał(a): mariola

Życzenia Świąteczne od IIIA

2023-04-07 14:37:33        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Życzenia Świąteczne od SU

2023-04-05 14:00:42        dodał(a): mariola

Światowy Dzień Wody

W środę 5 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach Światowego Dnia Wody ????. Miło nam ogłosić laureatów: I miejsce ????Kinga Klekowska i Nikola Zeller, II miejsce ????Julia Depta i Jakub Wiatrak, III miejsce ???? Lena Grzybowska i Mikołaj Halszka, wyróżnienia ????otrzymały Milena Merk i Nikola Król. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy nagrodzonym ????????♥️.

2023-04-07 14:33:52        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Suszczyk

Konferencja dla nauczycieli w „Siódemce” "Uczeń obcojęzyczny w polskiej szkole"

Konferencja dla nauczycieli w „Siódemce” "Uczeń obcojęzyczny w polskiej szkole" to temat konferencji szkoleniowej dla nauczycieli, którą organizuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku we współpracy z Niepublicznym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli MODUM. Konferencja ma charakter stacjonarny. Adresowana jest do nauczycieli z radomszczańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy pracują z uczniami obcojęzycznymi. Odbędzie się 21 kwietnia 2023 roku (piątek) w godzinach od 8.30 do 14.30 w PSP nr 7 w Radomsku (ul. 11 Listopada 16). Uczestnicy konferencji wysłuchają prelekcji wykładowców akademickich (z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, NODN MODUM), lektorów, nauczycieli języka polskiego jako obcego, tłumacza przysięgłego języka ukraińskiego i psychologa. Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty potwierdzające udział w tej formie doskonalenia zawodowego. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Pan Prezydent Miasta Radomska. Patronami medialnymi są: radomsko24.pl, radomsko.naszemiasto.pl, Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany. Cele przedsięwzięcia są następujące:
• dyskusja na temat nauczania dzieci obcojęzycznych w kontekście edukacji szkolnej,
• wzbogacanie wiedzy nauczycieli na temat metodyki nauczania języka polskiego jako obcego,
• wzbogacanie wiedzy nauczycieli na temat materiałów dydaktycznych, podręczników do nauki języka polskiego jako obcego,
• wymiana doświadczeń przez nauczycieli pracujących z uczniami obcojęzycznymi,
• integracja środowiska lokalnego.
Koordynatorkami konferencji są nauczycielki z „Siódemki”: Bożena Biegarczyk, Kamila Cichuta, Aleksandra Groszek-Solecka, Agnieszka Nowakowska.

2023-04-05 17:38:33        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Nowakowska

W klimacie nadchodzącej wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych

Klimat nadchodzącej wiosny???????????? i zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych ???????????? można było poczuć na dodatkowych zajęciach prowadzonych w ramach innowacji. Uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne w postaci stroików wielkanocnych. Do ich wykonania posłużyły różnorodne materiały: drewno, sznurek, styropianowe jajka, wstążki, piórka,tiul. Uczniowie wykazali się kreatywnością, fantazją, precyzją, pomysłowością oraz wrażliwością plastyczną.????????????

2023-04-05 15:39:30        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska, p. A. Prudło

W Naszej Szkole gościliśmy przedszkolaków

We wtorek 04 kwietnia w Naszej Szkole gościliśmy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1 i Publicznego Przedszkola nr 5. Nasi młodsi koledzy i koleżanki zwiedzili naszą szkołę ????, uczestniczyli w zajęciach z elementami kodowania, zajęciach ruchowych????, a także wykonali piękne prace plastyczne????????????. Było mnóstwo zabawy i radości. ????????????️☀️ Dzieci obiecały, że jeszcze nas odwiedzą. Z pewnością część z nich powitamy w progach naszej szkoły już we września.????‍????????????

2023-04-05 14:00:42        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka