Zaproszenie na bal karnawałowy

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku serdecznie zapraszają wszystkich Uczniów, a także najmłodszych radomszczan na bal karnawałowy. Odbędzie się on 4 lutego w hali gimnastycznej. ???????????????? Będzie tanecznie, smacznie i radośnie. ???????????????? Ach, co to będzie za bal! ???? Serdecznie zapraszamy. ????

2023-01-30 19:00:58        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Uczczenie 160. rocznicy powstania styczniowego

???????? Z okazji 160 rocznicy powstania styczniowego delegacja naszej szkoły wraz z panią Dyrektor Elżbietą Jasiulewicz złożyła kwiaty pod krzyżem na placu klasztoru Ojców Franciszkanów.
Dla naszej szkoły to ważna rocznica, z uwagi na naszego patrona Romualda Traugutta.
Zacięte walki powstańcze nie ominęły również Radomska, gdzie powstańcy wykazali się walecznością i ofiarnością. Aby podkreślić wagę tych wydarzeń, w latach 2012-2013 przeprowadzono renowację krzyża na placu klasztoru Ojców Franciszkanów w Radomsku. Przyczyniła się do tego społeczność naszej szkoły, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku oraz przedsiębiorca pragnący zachować anonimowość.????????

2023-01-23 13:11:13        dodał(a): mariola

160. rocznica Powstania Styczniowego

160. rocznica Powstania Styczniowego, szczególnie ważna dla naszej szkoły, gdyż nasz patron Romuald Traugutt brał w nim czynny udział.
Powstanie Styczniowe wybuchło w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 r. i było największym powstaniem przeciwko zaborcy rosyjskiemu. Uczestniczyło w nim ponad 200 tys. osób, które wzięły udział w ponad 1,2 tys. bitwach i potyczkach. Klęska powstania nie przekreśliła szans na odzyskanie wolności. Zaborcom nie udało się złamać ducha narodu. Powstanie Styczniowe stało się dla następnych pokoleń bodźcem do dalszej walki o wolność, czego skutkiem było odzyskanie niepodległości po I wojnie światowej.

2023-01-23 13:08:23        dodał(a): mariola

Bezpieczne ferie

Od poniedziałku rozpoczynamy ferie zimowe. ⛸️????????????️❄️☃️ Korzystajmy z nich bezpiecznie. ????????❄️

2023-01-13 21:58:31        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Jędrych

Uroczysta akademia z okazji dnia patrona

W dniu 13 stycznia 2023r. odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia patrona naszej szkoły. Uczniowie klasy VIIb prowadzili dysputę
z przywódcą Powstania Styczniowego - Romualdem Trauguttem na temat patriotyzmu. Zespół ERA BAND zaprezentował pieśni patriotyczne oraz pieśni bezpośrednio zwiazanez Powstaniem Styczniowym: "Ostatni mazur" oraz "Marsz strzelców". ????????

Organizatorami Akademii była klasa VIIb wraz z gościnnie występującym młodzieżowym zespołem ERA BAND w składzie:

Patrycja Grządziel PSP 7,
Krystian Grządziel PSP 7,
Dawid Lasota PSP 1,
Oliwia Łągiewka Zespół Szkół Rolniczych w Dobryszycach,
Mieszko Błachowicz PSP 6,
Aleksandra Zięba ZSP Stobiecko Szlacheckie,
Julia Popiołek PSP 6,
Marcel Lasota Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska.

2023-01-13 21:58:31        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Chowaniec

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda” odbył się z naszym udziałem????. Za Trzema Królami zdążaliśmy do stajenki, by pokłonić się Bożemu Dziecięciu.???? W odpowiednio przygotowanych strojach, idąc ulicami miasta czuliśmy wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.

Dziękujemy, że byliśmy w tym dniu razem ????????

2023-01-13 21:48:56        dodał(a): mariola

Matematyka inna niż wszystkie

????Klasa 7b używając okularów VR uczyła się szacowania i strategii liczenia. Zanurzając się pod wodą na głębokości 3 m na wewnętrznym skraju Rafy Koralowej Nowej Kaledoni szacowaliśmy ile widać ryb, zobaczyliśmy jakie różne produkty można kupić na targu owocowo-warzywnym w Ammanie w Jordanii i ile owoców można tam kupić, szacowaliśmy jak wysokie są słoneczniki

w różnych miejscach w Zama w Japonii. Na koniec dołączyliśmy do 70000 widzów na Allianz Arena podczas meczu Bayernu Monachium z Eintracht Frankfurt.

Ewa Stępień

#labolatoriumprzyszłości

2023-01-13 21:48:56        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Stępień

Miejskie zawody w piłkę koszykową chłopców z klas 4-6

????Nasi chłopcy również udowodnili, że są najlepsi ????????????

Dzisiaj na hali odbyły się zawody miejskie w piłkę koszykową chłopców z klas 4 -6. W zawodach wzięło udział siedem drużyn co na przestrzeni lat dawno nie miało miejsca. W pierwszym meczu nasi chłopcy pewnie pokonali drużynę z PSP8 22:0, w półfinale nie dali szans PSP1 16: 2 i w meczu o pierwsze miejsce po dwóch dogrywkach okazali się lepsi od PSP9 12:8 ????????????.

Naszą szkołę reprezentowali:
Antoni Koziński, Tymon Łapeta, Mateusz Borynyak, Ernest Bugajczyk, Brunon Rotkiewicz, Kacper Figa, Fabian Pirek, Maciek Niedźwiecki, Filip Węgrzyński, Bartłomiej Jakubik.

Wielkie gratulacje i brawa dla chłopaków ???????????? i trenera p. Łukasza Cichuty ????????????

2023-01-13 21:12:37        dodał(a): mariola

Lekcja fizyki z wykorzystaniem okularów VR

Klasa 8d uczestniczyła w lekcji fizyki z wykorzystaniem okularów VR. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, uczniowie między innymi odwiedzili powierzchnię Marsa i stanęli na Księżycu. Mogli także relaksować się pływając z rybami w oceanie. Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń.☺️????

#laboratoriumprzyszlości #okularyVR

2023-01-13 20:51:02        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Stępień

Nasze dziewczyny niepokonane !!!

????Nasze dziewczyny niepokonane !!! ????????????

Dziewczęta z klas 4-6 zdobyły dziś I miejsce w mieście w piłce koszykowej ????⛹️‍♀️. Wielkie gratulacje kochane ????????????
Brawa należą się również trenerowi Sebastianowi Mysłkowi ????????????

2023-01-13 20:51:02        dodał(a): mariola