Anielsko mi - konkurs plastyczny

Miejski konkurs plastyczny „Anielsko mi” zorganizowany przez PSP 9 w Radomsku w ramach Orszaku Trzech Króli 2023r przyniósł nam miłą niespodziankę.???????????? W kategorii szkół podstawowych nasi uczniowie zdobyli miejsca na podium, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy:
1 miejsce - Zuzanna Makowska - klasa 1
2 miejsce - Nadia Wieloch - klasa 2
3 miejsce - Marcel Makowski - klasa 2
Dziękujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie.????

2023-01-11 16:51:27        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Kowalczyk

Święty Mikołaj - Biskup z Miry

20 grudnia rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Święty Mikołaj - Biskup z Miry", organizowany przez PSP3. ???????????? Naszym uczniom przyznano wyróżnienia w kategorii klas 0-2: ????Dawid Sienkiewicz kl.1a; ????Gabriela Rudaś kl. 1c; wyróżnienie w kategorii klas 3-4: ????Zofia Kubiak kl.3a.
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy także wszystkim autorom 45 prac konkursowych za zaangażowanie, chęć współzawodnictwa i talent, którym nas rozradowujecie.???????????? Wystawę prac konkursowych można obejrzeć w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Radomsku.????

2023-01-11 14:47:37        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Kowalczyk

Wspólne kolędowanie

W Naszej Szkole nadal panuje świąteczna atmosfera ❄️???????? Uczniowie klas I-III spotkali się dziś na wspólnym kolędowaniu. Spędzili miło czas śpiewając piękne kolędy i pastorałki ????❄️????????

2023-01-10 21:09:14        dodał(a): mariola

Muzyczne Jasełka

❄️???? ????????❄️Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do tradycji przygotowania Jasełek dla całej wspólnoty szkolnej. W tym roku grupa uczniów z klas ósmych, piątej i czwartej przygotowała przedstawienie, w którym teksty z Ewangelii były ilustrowane kolędami i piosenkami bożonarodzeniowymi.

2023-01-10 16:19:21        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Życzenia Świąteczne

2022-12-21 14:07:05        dodał(a): mariola

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami....

???? ????Betlejemskie Światełko Pokoju zostało dziś przekazane naszej społeczności szkolnej od Harcerzy i zuchów z XL Szczepu "Czerwone Berety" im. gen. Tadeusza Kutrzeby.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Dziękujemy pięknie. ????????????

2022-12-22 16:50:45        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Mistrzostwa Radomska w Piłce Siatkowej

???? Nasi chłopcy z klas 7-8 na ????drugim miejscu w Mistrzostwach Radomska w Piłce Siatkowej, po emocjonujacym finale zakończonym tie-breakiem. Wielkie gratulacje dla chłopaków ???????????? i trenera Sebastiana Mysłka ????????????

2022-12-24 14:08:25        dodał(a): mariola

Najlepszy zawód rzemieślniczy

W dniu 20 grudnia 2022r. w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku odbył się konkurs zawodoznawczy ph."Najlepszy zawód rzemieślniczy". Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
Maria Orzińska kl.3a
Izabela Szwedzik kl.4a,
Julia Hofman kl.8c.
W konkursie brało udział 9 radomszczańskich szkół w trzech kategoriach.

W kategorii klas 7-8 Julia Hofman zajęła ????I miejsce z pracą nt zawodu fotografa. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i gratulujemy zwyciężczyni ????????????.

2022-12-24 13:57:28        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Kozłowska

Laboratoria Przyszłości i pierwsze wydruki 3D

Na lekcji informatyki dzieci powinny obcować i obcują z nowymi technologiami.
W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" zakupiona została drukarka Adventurer 3D wraz z filamentami.
Druk 3D polega na tworzeniu, za pomocą specjalnych drukarek, trójwymiarowych przedmiotów, tworząc model przestrzenny. Podstawą druku jest trójwymiarowy projekt komputerowy.
Drukarka znajduje się w sali informatycznej i to dopiero początek naszej wielkiej przygody z drukowaniem 3D. W ramach zajęć niektórzy uczniowie z ciekawością przyglądali się kolejnym etapom nakładania tworzywa warstwa po warstwie.

#drukarka3d

2022-12-21 21:03:27        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

Wycieczka do Fabryki bombek

21 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 1 d i 2 a wybrali się na wycieczkę do Fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim ????????. Podczas wycieczki uczniowie poznali proces powstawania szklanych bombek począwszy od ich dmuchania a skończywszy na ich malowaniu i pakowaniu. Dodatkowo dzieci wzięły udział w warsztatach i samodzielnie udekorowały bombki, które następnie zabrały ze sobą do domów. To był wspaniały, bardzo kolorowy i brokatowy dzień. ????☃️????

2022-12-22 16:50:45        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala