Lekcja pt. “Ekologiczny smartfon”

Klasa 7b brała udział w elektroekologicznej lekcji pt. “Ekologiczny smartfon”. Celem zajęć była edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków wśród młodzieży, m.in. jak postępować ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, a także jakie są konsekwencje i niebezpieczeństwa czyhające na amatorów wydobywania cennych kruszców z elektroniki. Uczniowie pracując w grupach odpowiadali na pytania: Czym mógłby się charakteryzować ekologiczny smartfon? Oraz tworzyli prototyp ekologicznego smaftfona. Dziękujemy Centrum ElektroEkologii za ciekawą lekcję.

2023-02-05 20:28:02        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Stępień

Wyniki szkolnego konkursu "Mój wolny czas w Cyberprzestrzeni"

W ramach 23. Międzynarodowego Projektu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń – zorganizowano szkolny konkurs „Mój wolny czas w Cyberprzestrzeni” – dla klas IV- VIII

Oto wyniki:

kat. kl. IV-V
I m. Jan Matyjaszczyk – kl. IVA
II m. Oliwia Bugajczyk – kl. IVA
III m. Iga Stępień – kl. VC
wyr.
Alan Dominiak – kl. VC

kat. kl. VI-VII
I.m Tomasz Dziegieć – kl. VIB
wyr.
Emil Scheer – kl. VIA

Serdecznie Gratulujemy!

2023-02-05 11:42:38        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

Kto jest najlepszy w koszykówce w powiecie?

????Oczywiście, że dziewczęta i chłopcy z Siódemki ????⛹️‍♂️????????????

Po dziewczętach, dzisiaj swoje zadanie wypełnili chłopcy zwyciężając ???????????? po zaciętych pojedynkach z PSP Pławno - 13: 4, PSP9 - 8:6, i PSP6 - 6:4. Mecze były wyrównane i pełne dramaturgii ale ostatecznie technika, zaangażowanie i wola zwycięstwa były po naszej stronie. Gratulujemy ???? i życzymy powodzenia w przyszłym tygodniu w półfinale województwa. Naszą szkołę reprezentowali: Brunon Rotkiewicz, Antoni Koziński, Kacper Figa, Tymon Łapeta, Maciej Niedźwiecki, Filip Węgrzyński, Ernest Bugajczyk, Fabian Pirek, Piotr Gąsiorek, Bartłomiej Jakubik, Valentyn Aleksiejev, Mateusz Borynyak, Mikołaj Lipiński.

2023-02-03 21:52:55        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

MAMY TO!!!

???? ???????????? Dziś w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radomszańskiego w Koszykówce Dziewcząt Młodszych klasy 4-6. Nasze dziewczyny okazały się niepokonane ???????????????? tym samym zakwalifikowały się do półfinału województwa, który odbędzie się już 8 lutego.????

WIELKIE GRATULACJE ????????????

2023-02-03 21:47:44        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Kosmiczna przygoda

Uczniowie klas drugich na lekcjach przyrody zdobywali wiedzę dotyczącą Wszechświata. Dowiedzieli się, czym jest Słońce, Układ Słoneczny oraz inne ciała niebieskie. Następnie wykonali makiety Układu Słonecznego.

Sami zobaczcie co dokonało się podczas tej kosmicznej integracji. ????☀️????????????

2023-02-02 18:57:40        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Międzynarodowy Dzień LEGO

W poniedziałek 30 stycznia uczniowie klasy 1 D oraz ich starszy kolega Szymon świętowali Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO. W ramach tego święta brali udział w zajęciach, na których tworzyli budowle z klocków LEGO, ale i nie tylko. Zajęcia miały na celu naukę i rozbudzanie dziecięcej kreatywności poprzez zabawę. Dzieci podczas zajęć pracowały w grupach i parach dzięki czemu doskonaliły umiejętność współpracy. Dzięki bogatej wyobraźni naszych uczniów powstały wyjątkowe, cudowne prace. ????????

2023-02-02 18:57:40        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala

Szkolny Konkurs Biblioteczny na najpiękniejszy portret Romualda Traugutta

W styczniu 2023 r. biblioteka szkolna zorganizowała Szkolny Konkurs na najpiękniejszy portret patrona szkoły Romualda Traugutta.

Oto wyniki konkursu:
W kategorii kl. I-III:
I miejsce- Szymon Kaźmierski III a
II miejsce- Tymoteusz Sowiński III b
III miejsce- Izabela Stolarek III b

W kategorii kl. IV-VIII:
I miejsce- Julia Gacek VI a
II miejsce- Nicola Sukiennik V c/ Iga Ciupińska V c
III miejsce- Szymon Szaliński VIII b

Zwycięzcom gratulujemy!

2023-02-01 05:53:07        dodał(a): mariola

Orzeł Matematyczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym "Orzeł Matematyczny" wszystkich uczniów naszej szkoły. Chęć udziału wraz z wpłatą 14 zł należy zgłosić:
- w klasach 1-3 do wychowawcy klasy
- w klasach 4-8 do nauczycieli matematyki p.K.Trajdos lub p.A.Jędrzejczyk

do 28 lutego 2023 roku.
Za udział w konkursie laureaci otrzymują oceny celujące wagi 2 z matematyki. Dodatkowo przewidziane są nagrody głównego organizatora konkursu.

Poniżej przedstawiony jest regulamin.

2023-01-31 11:28:52        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Trajdos

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jak co roku aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ❤️❤️❤️ Dziś w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się loteria fantowa, którą nasza szkoła mogła zorganizować dzięki wsparciu rodziców i sponsorów. To właśnie dzięki nim podczas dzisiejszej akcji udało się zebrać kwotę aż 6120, 83. ???? Serdecznie dziękujemy. ????

2023-01-30 19:00:58        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka