Projekt zdrowie

Jak zbudowany jest człowiek? ????????????‍♀️ Jakie są objawy przeziębienia? ???? Co robić, aby nie chorować? Jak prawidłowo dbać o zęby? ????
Na czym polega praca pielęgniarki? ????Czym zajmuje się stomatologia? ????Na te i wiele innych pytań odpowiedź znaleźli uczniowie klasy drugiej, którzy w tym tygodniu zakończyli projekt zdrowie.

Co działo się podczas zajęć?????

????Do klasy zawitał kostek, który wzbudził wiele emocji od radości po przerażenie. ????

????Dzieci w grupach tworzyły układ narządów naszego ciała oraz szkielet z puzzli. ????

????Klasę odwiedziła Pani Stomatolożka Karolina Olczak, która przybliżyła dzieciom specyfikę jej pracy. Ponadto przekazała wiedzę na temat właściwego dbania o higienę jamy ustnej. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć umiejętność szczotkowania oraz nitkowania zębów. Dokonali podziału produktów spożywczych wpływających pozytywnie i negatywnie na nasze zęby i całe ciało. ⚖️Uczniowie analizowali składy produktów spożywczych i odmierzali ile znajduje się w nich cukru.

????‍⚕️Dziś, podczas podsumowania projektu odwiedziła nas Pani Pielęgniarka Maria Kluczewska, dzięki której odczarowaliśmy lęk przed strzykawką, a założony wenflon powodował tylko uśmiech na dziecięcych twarzach. Uczniowie nauczyli się także zakładać opatrunek i mogli dokładnie przyjrzeć się swoim żyłom. Ponadto dowiedzieli się na czym polega praca pielęgniarki oddziału intensywnej terapii.

Serdecznie dziękujemy mamom naszych uczennic, które zechciały nas odwiedzić i poprowadziły lekcje w bardzo praktyczny i niezwykle ciekawy sposób. Z pewnością uczniowie zapamiętają te lekcje na długo. ????????

2023-03-06 20:59:40        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka