Spotkanie uczniów klas I z policjantem

3 października 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I z Panem aspirantem Dariuszem Trepką. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. ???????????? ????‍♂️Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Serdecznie dziękujemy za tę lekcję bezpieczeństwa. ☺️

2022-10-03 18:04:42        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala

Czytelniczy sukces Natalii Ciemniewskiej

Natalia Ciemniewska – uczennica klasy 8 C zdobyła tytuł II Wicemistrza Pięknego Czytania podczas X edycji Festiwalu Pięknego Czytania. Konkurs odbył się 29 września w MBP w Radomsku. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku wzięło w nim udział niemal 100 uczestników.

Uczniowie odczytywali dwa teksty: samodzielnie wybrany fragment prozy oraz wylosowany fragment utworu, który przygotowała komisja konkursowa.

2022-10-02 21:40:50        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Nowakowska

Światowy Dzień Turystyki

W tym tygodniu - 27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki ????????️????✈️????????. W naszej szkole wiele się działo w związku z tym dniem. W klasach Ic, Id, IIc uczniowie podróżowali wirtualnie po Polsce ????️????????????????‍♂️ i świecie ????✈️, uczyli się pracy z mapą ????️ i globusem????. Odbył się również konkurs pt. "Zabytki Europy", w którym zwycięzcami zostali: ????Tymoteusz Sowiński, ???? Nadia Bedlechowicz, ???? Filip Mariankiwski ???????????? Wybraliśmy się także na wycieczkę do Napoleonowa ????????☀️ gdzie spędziliśmy wspaniały dzień i cudownie się bawiliśmy, a na koniec każde dziecko otrzymało dyplomy podróżnika ????????????️. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji ❤️????

2022-10-02 21:40:50        dodał(a): mariola

Obchody Dnia Chłopaka w klasach młodszych

???????????????? Obchody Dnia Chłopaka w klasach młodszych stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy. Uczniowie uczestniczyli w grach, zabawach, konkursach. Specjalnie dla nich zorganizowano poczęstunek, wyjście do kina, a nawet samodzielnie wykonali ciasto. ????????????????

Zobaczcie jak prezentują się nasi CHŁOPCY - SUPERBOHATEROWIE. ????????????????

2022-10-02 21:40:50        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Spotkanie z autorką książek Małgorzatą Strzałkowką

Klasa 3c wzięła dziś udział w spotkaniu z autorką książek Małgorzatą Strzałkowką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Podczas spotkania odbyła się prelekcja na temat hymnu państwowego. Pisarka dokonała analizy i patriotycznych rozważań Mazurka Dąbrowskiego. ????????✍️????

2022-10-02 21:29:16        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch

Dzień Chłopaka w PSP nr 7

Dzień Chłopaka w Naszej Szkole pod hasłem "Pod krawatem bez pytania" przeszedł już do historii. Dziewczyny ze społeczności uczniowskiej umiliły Nam ten dzień, częstując Wszystkich kolorowymi lizakami ????????????. Życzyły chłopakom w pięknych krawatach, sukcesów w życiu, szczęścia w miłości, dużo uśmiechów i wiele radości, spełnienia marzeń i oczywiście słodkiego Dnia Chłopaka ????????????????????.

2022-10-02 21:03:47        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Dzień Chłopaka i Światowy Dzień Jabłka w 5A

Uczniowie klasy 5a połączyli Dzień Chłopaka ???????????? ze Światowym Dniem Jabłka ????????????, obchodzonym 28 września. Naszym głównym celem jest promowanie wspaniałych wartości odżywczych i smakowych tego owocu, wśród dzieci i młodzieży. Chłopcy oprócz drobnych upominków, otrzymali babeczki z jabłkowym ???????????? nadzieniem ????????????. Każdy uczeń z klasy wypił po kubeczku świeżo wyciśniętego soku jabłkowego ????????????, bogatego w wiele cennych witamin i minerałów. Życzymy Zdrowego Dnia Chłopaka ????????????????.

2022-10-02 21:01:33        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Dzień Chłopaka

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków ????????????????????‍♂️????‍♂️????????????.

2022-09-30 07:13:49        dodał(a): mariola        Autor: p. K, Wolska

Dary jesieni w 2C

Dary jesieni są doskonale znane uczniom klasy 2c. ???????????????????????? Rozpoznawali je dziś wszystkimi zmysłami. ????????????????????????. Najbardziej do gustu przypadło próbowanie jesiennych smakołyków. ???? ????????????????????????????????????????

Dzisiejsze zajęcia sensoryczne wywołały wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.☺️???? Na zakończenie zajęć wykonaliśmy postacie z jesiennych darów i pokonaliśmy sensoryczną ścieżkę. ????????????

2022-09-30 06:24:44        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Uczymy się segregacji śmieci

♻️ Dziś uczniowie klas pierwszych i piątych uczestniczyli w prelekcji dotyczącej segregacji odpadów????. Nasza szkoła gościła przedstawicielki Działu Ochronny Środowiska PGK w Radomsku. A to wszystko w ramach akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA ????. Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę, miłą atmosferę i upominki.???? ????️????♻️????????️

2022-09-27 22:41:50        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta