Czytelniczy sukces Natalii Ciemniewskiej

Natalia Ciemniewska – uczennica klasy 8 C zdobyła tytuł II Wicemistrza Pięknego Czytania podczas X edycji Festiwalu Pięknego Czytania. Konkurs odbył się 29 września w MBP w Radomsku. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku wzięło w nim udział niemal 100 uczestników.

Uczniowie odczytywali dwa teksty: samodzielnie wybrany fragment prozy oraz wylosowany fragment utworu, który przygotowała komisja konkursowa.

Organizatorem Festiwalu Pięknego Czytania jest Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach, a partnerami są: Powiat Radomszczański, Miasto Radomsko, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Kino za Rogiem w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Konkurs organizowany był z okazji Dnia Głośnego Czytania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. ????????????☺️

2022-10-02 21:40:50        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Nowakowska