"Dzień Dyni" w klasie 5a

Koniec października oznaczał dla Naszych piątoklasistów filmowe popołudnie w szkole. Uczniowie wspólnie wybrali film, który chętnie obejrzeli. Były przekąski, słodkości- ciasto, cukierki, dyniowe lizaki. ????????????
Wspólne popołudnie w murach szkoły, okazało się bardzo trafionym pomysłem.

2022-10-28 13:42:59        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

Dziś włączyliśmy się w III Międzynarodową edycję VII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. ????????????????️ Zaczytani byli dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, a także pracownicy obsługi i administracji. ????????‍???????? Książki czytaliśmy w każdym zakątku szkoły: salach lekcyjnych, schodach, świetlicy, bibliotece, korytarzach oraz na stołówce. ????????‍????????????‍????????????‍???? Akcja miała na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu. Odbyła się ona w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. ????☺️

2022-10-27 21:08:52        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Bijemy rekord w czytaniu

Uczniowie PSP 7 w Radomsku wzięli udział w biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Zobacz zdjęcia na>>> https://tiny.pl/w94vg ????????

2022-10-27 15:52:02        dodał(a): mariola

I MIEJSCE w mieście !!!

Śpieszymy poinformować, że w dniu dzisiejszym odbyły się Międzyszkolne Zawody w Tenisa Stołowego. Nasi chłopcy, -Valentyn Aleksieiev -Antek Koziński -Brunon Rotkiewicz zdobyli I miejsce w mieście. Tym samym uzyskaliśmy awans do zawodów powiatowych, które odbędą się 8 listopada w Dobryszycach. Brawo chłopaki! Brawo Łukasz Cichuta!

2022-10-27 15:52:02        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

#Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

Dnia 25 października br., uczniowie klasy 5a i 7a PSP7, uczestniczyli w działaniach na rzecz projektu #Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń - XXIII edycja ????. Postanowiliśmy zadbać o swoje lokalne otoczenie i uporządkowaliśmy Park Świętojański ????????????️????. W ten sposób uczniowie zachęcali swoich kolegów i koleżanki do brania odpowiedzialności za własne otoczenie. Poniżej można zobaczyć Nasze efekty ????️????????????️☘️.

2022-10-27 15:47:05        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Projekt Bezpieczna szkoła

W ramach 23. Międzynarodowego Projektu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń - XXIII edycja w naszej szkole gościliśmy dziś strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Przeprowadzili oni prelekcje na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zaprezentowali wóz strażacki i jego wyposażenie.
W ramach projektu 25 października, uczniowie naszej szkoły odwiedzili także Komendę Powiatową Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. ⛑️????‍???????? Podczas wycieczki poznali pracę strażaków, zapoznali się z wyposażeniem wozów strażackich oraz zasadami zachowania w sytuacjach zagrożenia. Mieli także okazję przymierzyć strój strażacki i poznać zasady obsługiwania węża strażackiego. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani w to spotkanie. Może kiedyś zostaną strażakami i będą gościć uczniów naszej szkoły w swoim miejscu pracy.
????☺️???????? Serdecznie dziękujemy za te praktyczne lekcje KP PSP Radomsko ☺️

2022-10-26 18:59:20        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Uśmiechnij się...

... "Potrzebny jest czyjś uśmiech, aby samemu też się uśmiechnąć"... ????????????

W październiku obchodzono Światowy Dzień Uśmiechu ????. Uśmiech jest Naszym przyjacielem dnia, dlatego mały i duży niech pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta ????????????.
Uczniowie PSP7, również zaczęli ten tydzień z uśmiechem ????????????????.

2022-10-25 14:50:48        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Konkurs "Przetwory literackie"

2022-10-24 22:26:27        dodał(a): mariola

Gorączka złota PCK

Nasza szkoła w akcji charytatywnej "Największego zbieracza złota" w ramach Ogólnopolskiej Akcji PCK "Gorączka złota PCK" uzyskała III miejsce w kategorii szkół podstawowych powiatu radomszczańskiego.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy darczyńcą.

Opiekunki szkolnego PCK
Elżbieta Stępnicka
Renata Koch

2022-10-24 22:26:27        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Stępnicka

Żyj Zdrowo! Bez Używek!

Dziś, mimo niepewnej pogody, wielu mieszkańców Radomska wzięło udział w pikniku organizowanym przez Stowarzyszenie „Kuźnia Kowalowiec” w projekcie profilaktycznym „Żyj Zdrowo! Bez Używek!”. Nasza Szkoła w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem mogła uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Zobaczcie sami jak miło spędziliśmy razem czas.

2022-10-22 18:38:46        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta