Międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny „Moja przygoda z komiksem”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku, organizuje międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny „Moja przygoda z komiksem”, w ramach Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów, obchodzony corocznie 28 sierpnia. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Serdecznie zachęcamy do udziału.

2022-09-27 14:42:24        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Warszawa z historią w tle

Klasa 8d odbyła wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki były królewskie rezydencje Pałac w Wilanowie, w Łazienkach Królewskich i Zamek Królewski. Po zwiedzeniu pałaców spacer szlakiem powstańców listopadowych od pomnika Piotra Wysockiego do Belwederu. Po drodze obejrzeliśmy samochód którym poruszał się Józef Piłsudski i oczywiście jeden z piękniejszych pomników Marszałka. Chwila  w parku przed pomnikiem Chopina i wyjazd na Stare Miasto. Tam kolejna krótka lekcja  historii na zamkowym dziedzińcu i zdjęcia na tle kolumny Zygmunta III Wazy. Jeszcze chwila zadumy w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela i krótki odpoczynek  na Rynku. Zdjęcia przy pomniku warszawskiej syrenki i ostatni punkt programu Pomnik Małego Powstańca. Bardzo intensywnie a le z mnóstwem wrażeń i historycznych wiadomości.

2022-09-26 19:55:14        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

1 B i 2 B z wizytą w Planetarium i w ZOO w Chorzowie

Uczniowie klasy 1 B i 2 B gościli z wizytą w Planetarium i w ZOO w Chorzowie. Uczestniczyli w warsztatach „Jesteśmy Gwiazdami” oraz poznawali życie egzotycznych zwierząt. W ten sposób połączyliśmy naukę z zabawą.

2022-09-26 19:46:46        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Pierwszy dzień jesieni w klasie 1 d

2022-09-25 21:59:07        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala

NOWY PLAN

Plan obowiązujący od 26 września

2022-09-23 19:47:23        dodał(a): mariola

Klasa 1 A poznaje zasady ruchu drogowego

2022-09-25 17:39:21        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź

Odwiedziny Orientarium i Zoo w Łodzi oraz Centrum Nauki i Techniki.

Wczoraj uczniowie klasy 2c i 3d odwiedzili Orientarium i Zoo w Łodzi oraz Centrum Nauki i Techniki. Poznali wiele ciekawostek na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Podziwiali słonie podczas kąpieli oraz zobaczyli nowych najmłodszych domowników orientarium. ????????????☺️????

Spójrzcie jakie jeszcze zwierzęta udało nam się zobaczyć. ☺️????????????????????????????????????????????

2022-09-23 13:55:06        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Edukacja segregacja

21 września w klasie 3c odbyły się warsztaty edukacyjne "Edukacja segregacja". ♻️????️ Zajęcia przeprowadzone zostały przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Na zakończenie każdy uczeń wziął udział w grze edukacyjnej sprawdzającej zdobytą podczas zajęć wiedzę. Mistrzem segregacji został Filip Walaszczyk. ????????????

2022-09-22 16:28:47        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch

„Kasztanobranie”

Wolontariat wspólnie z Samorządem Uczniowskim ogłaszają kolejne „kasztanobranie”. Dotychczas z pozyskanych pieniędzy pomogliśmy w zakupie ławeczek, kolorowych poduch i renowacji placu zabaw. W tym roku po zakończeniu zbiórki, uczniowie zdecydują na co przeznaczymy fundusze. Zbiórka kasztanów rusza od poniedziałku. Jesienne skarby przynosimy do szatni w workach, które można pobierać od pań woźnych od piątku. Na najlepszych zbieraczy czekają nagrody. Życzymy pięknych jesiennych spacerów i czekamy na zbiory.

2022-09-20 23:58:06        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Wywiadówki

Informuję Państwa, że w środę 21 września br. odbędą się wywiadówki według harmonogramu:
- godzina 16.30 - klasy 1-3
- godzina 17.30 - klasy 4-8